REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Powiatowy budżet: zwolnienia i czerpanie z rezerw zamiast podwyżki podatków

Powiatowy budżet: zwolnienia i czerpanie z rezerw zamiast podwyżki podatków

-

Kryzys koronawirusa uderza po kieszeni wszystkie samorządy i powiat Cook nie stanowi wyjątku. Tym razem udało się uniknąć podwyżki podatków, lecz jeśli pandemia się przedłuży, przyszły rok może być znacznie gorszy – ostrzega szefowa powiatu Cook Toni Preckwinkle.

Pandemia koronawirusa spowodowała już 400-milionową dziurę w przyszłorocznym budżecie, a jeżeli się przedłuży, przyszły rok będzie katastrofą pod względem finansowym – oznajmiła szefowa powiatu Cook Toni Preckwinkle.

REKLAMA

Aby uniknąć podwyżki podatków, władze powiatu zmuszone są do zwolnień i uruchomienia rezerw budżetowych. Największe cięcia planowane są w biurze szeryfa powiatowego, gdzie wyeliminowanych zostanie 300 nieobsadzonych stanowisk, zaś budżet zmniejszony zostanie o 7 procent.

Cięcia budżetowe i redukcje etatów, choć trudne do zaakceptowania, zdaniem Preckwinkle są jedynym sposobem, aby zapobiec podwyżce podatków oraz utrzymać wszystkie niezbędne usługi w powiecie Cook.

„W środku historycznej pandemii, zaproponowany budżet nie zakłada podwyżki podatków, cięć kluczowych usług i jest zrównoważony” – powiedziała Preckwinkle.

Szeryf Tom Dart skomentował, że choć redukcje w jego biurze nie są mile widziane, nie będzie się im sprzeciwiał, gdyż najwyraźniej są koniecznością. Inaczej zareagowali zrzeszeni w związku zawodowym pracownicy powiatowej służby zdrowia, gdzie przewidziano redukcję 130 etatów. Ich zdaniem, cięcia stanowisk pracowników uznanych za niezbędnych w dobie pandemii są niedopuszczalne.

(jm)

1 KOMENTARZ

  1. Reforma systemu pensyjnego dla pracowników miejskich, stanowych, powiatowych to nadal temat bardzo niepopularny wśród rządzących w IL “elit” demokratyczno-związkowych. Bez tego nie będzie poprawy finansowej sytuacji w stanie, w miastach i powiatach. A potrzeba tak mało. Wystarczy zmienić tylko konstytucję stanową i demokraci mają taką większość do przeprowadzenia takiej zmiany. Ale tego nie bierze się pod uwagę, bo stracą na takiej operacji ludzie, którzy całe życie są na garnuszku podatników i nie potrafią normalnie pracować. “Elity” liczą, że covid i Nancy Pelosi dostarczą więcej szmalu i dalej jakoś to będzie i obędzie się bez koniecznych reform.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks