REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPowiat zapłaci za instalację paneli słonecznych dla kwalifikujących się właścicieli domów

Powiat zapłaci za instalację paneli słonecznych dla kwalifikujących się właścicieli domów

-

Władze powiatu Cook ogłosiły w poniedziałek, że przeznaczą 3 miliony dolarów na nowy program Sun and Save, w ramach którego kwalifikujący się właściciele domów mogą zainstalować panele słoneczne na swoich budynkach zupełnie za darmo. Program dostępny będzie przez trzy lata.

Jak powiedziała w poniedziałkowym komunikacie prasowym prezes Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle, największą barierą, z jaką borykają się właściciele domów rozważający instalację paneli słonecznych, są początkowe koszty.

REKLAMA

„Czyniąc instalację paneli słonecznych całkowicie bezpłatną dla kwalifikujących się mieszkańców, obniżamy początkowe bariery i umożliwiamy większej liczbie mieszkańców skorzystanie z zalet energii słonecznej” – powiedziała Preckwinkle.

Aby zakwalifikować się do programu Cook County Sun and Save, trzeba spełniać określone warunki.

  • Programem objęte są domy jednorodzinne i mniejsze budynki wielorodzinne, posiadające cztery lub mniej mieszkań i znajdujące się w powiecie Cook.
  • Właściciel nieruchomości musi w niej mieszkać. W przypadku budynków wielorodzinnych właściciel musi mieszkać w jednym z mieszkań i być głównym wnioskodawcą w programie.
  • Roczny dochód gospodarstwa domowego musi mieścić się w granicach 80- 120 proc. mediany dochodu na danym obszarze. Zakres dochodu różni się w zależności od gospodarstwa domowego. W przypadku czteroosobowej rodziny wynosi od 88 250 do 132 360 dol. Tabelę mediany dochodu na danym obszarze można znaleźć na stronie tinyurl.com/SunAndSave.
  • Gospodarstwa z dochodem niższym niż 80 proc. mediany na danym obszarze nie kwalifikują się do programu Sun and Save, lecz mogą kwalifikować się do analogicznego programu na szczeblu stanowym – Illinois Solar For All.

Według strony internetowej programu Sun and Save, kwalifikujące się budynki powinny mieć również dach w dobrym stanie, „z co najmniej 15-letnim okresem użytkowania”.

Program został ustanowiony przez powiat Cook przy współpracy ze Smart Energy Design Assistance Center (SEDAC) – programem naukowym na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign w partnerstwie z 360 Energy Group.

Program pokrywa 100 procent instalacji paneli słonecznych i potrwa do 31 sierpnia 2026 r. lub do wyczerpania funduszy.

Fundusze w ramach Cook County Sun and Save są możliwe dzięki ustawie American Rescue Plan (ARPA).

Więcej informacji oraz link do aplikacji można znaleźć na stronie cookcountyil.gov/sunandsave

(jm)

REKLAMA

2093150870 views

REKLAMA

2093151154 views

REKLAMA

2094947603 views

REKLAMA

2093151404 views

REKLAMA

2093151542 views

REKLAMA

2093151683 views