REKLAMA

2118696681 views

REKLAMA

2118696680 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPowiat Lake pozywa producenta e-papierosów

Powiat Lake pozywa producenta e-papierosów

-

Prokuratura powiatu Lake oskarżyła producenta popularnych papierosów elektronicznych o promowanie wapowania wśród młodzieży. W ostatnim czasie w Illinois i sąsiednich stanach wzrosła liczba młodzieży trafiającej do szpitala po nadmiernym wapowaniu.

We wtorek 13 sierpnia do sądu powiatu Lake trafił pozew przeciwko firmie Juul Labs, największemu w kraju producentowi papierosów elektronicznych. Powiatowa prokuratura zarzuca mu „celowe wywoływanie uzależnień od nikotyny wśród młodzieży poprzez podstępne kampanie reklamowe e-papierosów”.

REKLAMA

Jako przykład władze podają reklamy i kampanie marketingowe firmy, w których młodzi użytkownicy e-papierosów są zawsze atrakcyjni, popularni, akceptowani przez kolegów i pewni siebie. W mediach społecznościowych Juul zachęca młodzież do robienia sobie zdjęć podczas używania „ulubionego” produktu i tagowania go nazwą firmy. Według prokuratury, odwrócenie szkód, jakie już wywołały tego typu kampanie marketingowe wśród nastolatków, może zająć lata i pochłonąć ogromne środki finansowe.

Pozew został złożony w tym samym czasie, gdy w stanach Midwestu zaobserwowano wzrost przypadków hospitalizacji wśród użytkowników e-papierosów. Departament zdrowia Illinois ( Illinois Department of Public Health) poinformował we wtorek, że sześć młodych osób trafiło ostatnio do szpitala z poważnymi problemami dróg oddechowych. Objawami przedawkowania są kaszel, trudności z oddychaniem, zmęczenie, a w niektórych przypadkach również wymioty i biegunka. W piątek służby zdrowia z Wisconsin poinformowały o 11 potwierdzonych i kolejnych 7 podejrzanych przypadkach poważnej choroby płuc wśród wapujących.

Podobne alarmujące informacje pojawiły się w stanach Indiana i Minnesota.

Firma Juul zaprzecza, jakoby docelowym konsumentem ich produktów do wapowania miałaby być młodzież. Zapewnia, że wycofała swoje reklamy z Facebooka i Instagrama. Twierdzi nawet, że podejmuje wysiłki mające na celu zniechęcenie młodzieży przed wapowaniem.

Według służb zdrowia w ostatnich latach mamy do czynienie z prawdziwą epidemią wapowania wśród młodzieży. W 2018 r. odsetek licealistów używających e-papierosów wzrósł o 78 procent. Firma Juul kontroluje ponad 70 proc. amerykańskiego rynku e-papierosów.

(jm)

fot.depositphotos.com

1 KOMENTARZ

  1. Uzależniająca nikotyna w e papierosie większego pierdolenia nie czytałem palę już pół roku nie raz zdarzało mi się w 1h wypalić 50ml (zakład) i mimo to nie jestem uzależniony spokojnie mogę sobie robić przerwy od palenia kilku dniowe i nawet kaszlu nie mam, można powiedzieć że palę z nudów jak nie mam co robić. “kaszel, trudności z oddychaniem, zmęczenie,” tak mam kaszel jak się zasmieje jak mam chmurę w plocach, trudności z oddychaniem no nie powiedziałbym, zmęczenie jest przez 10min od ostatniego zapalenia

REKLAMA

2118014197 views

REKLAMA

2118014334 views

REKLAMA

REKLAMA

2119810693 views

REKLAMA

2118014420 views

REKLAMA

2118014493 views

REKLAMA

2118014560 views