REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPowiat Cook pomoże małym biznesom i samozatrudnionym 

Powiat Cook pomoże małym biznesom i samozatrudnionym 

-

Małe biznesy i samozatrudnieni świadczący usługi na przedmieściach powiatu Cook wkrótce będą mogli ubiegać się o pożyczki bez oprocentowania. Taka pomoc będzie możliwa w ramach pakietu pomocowego ogłoszonego na początku tygodnia przez władze Cook County w odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19.

Przewodnicząca zarządu rady powiatu Cook Toni Preckwinkle ogłosiła we wtorek, że przekazano pierwsze 10 milionów dolarów na nowy fundusz Community Recovery Fund, który będzie zarządzany przez non-profit Chicago Community Loan Fund.

REKLAMA

„Robimy wszystko, co możemy, aby wesprzeć małe biznesy, przedsiębiorców i niezależnych pracowników” – powiedziała Preckwinkle.

Fundusz ma na celu zapewnienie natychmiastowej pomocy małym firmom i niezależnym pracownikom, najbardziej dotkniętym skutkami epidemii koronawirusa, która zmusiła wiele biznesów do zamknięcia.

Pożyczki bez oprocentowania, w wysokości do 20 tys. dol., będą dostępne dla małych biznesów operujących na przedmieściach powiatu Cook. Z kolei niezależni wykonawcy zleceń (independent contractors) będą mogli się ubiegać o pożyczki z zerowym oprocentowaniem do 10 tys. dol.

Aby się zakwalifikować, mały biznes musi zatrudniać mniej niż 25 osób i wykazać przychód poniżej 3 mln dol., a samozatrudnieni (self-employed contractor) muszą zarabiać mniej niż 100 tys. dol. rocznie, z czego co najmniej połowa  musi pochodzić z usług rozliczanych jako “1099 contract work”. Biznesy i samozatrudnieni będą mieli pięć lat na spłacenie pożyczki z Community Recovery Fund bez oprocentowania.

Fundusz został zasilony początkową wpłatą w wysokości 10 milionów dolarów zapewnionych przez powiat Cook z funduszu korporacyjnego, a także z dostępnych funduszy federalnych w ramach programu Community Development Block Grant.

Preckwinkle zapowiedziała, że powiat będzie szukać finansowego wsparcia u korporacji, prywatnych fundacji i innych organizacji filantropijnych.

Chociaż wnioski o pożyczki nie będą gotowe do połowy kwietnia, zainteresowane firmy i osoby mogą zapisać się online, by uzyskać więcej informacji. E-maile będą wysyłane do kwalifikujących się firm i osób. Więcej informacji o programie na stronie cookcountyil.gov/service/covid-19-economic-relief

(tos)

REKLAMA

2116483238 views

REKLAMA

REKLAMA

2116483440 views

REKLAMA

REKLAMA

2118279815 views

REKLAMA

2116483556 views

REKLAMA

2116483643 views

REKLAMA

2116483736 views