REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Powiat Cook grozi zwolnieniami pracowników

Powiat Cook grozi zwolnieniami pracowników

-

Obrady Rady Powiatu Cook fot.Cookcountyil.gov
Obrady Rady Powiatu Cook fot.Cookcountyil.gov

Władze powiatu Cook grożą zwolnieniami pracowników, ponieważ brakuje funduszy na działalność wielu ważnych programów socjalnych. Przyczyną kryzysu finansowego w powiecie jest brak budżetu stanowego.

REKLAMA

Prezes rady powiatu Cook Toni Preckwinkle oświadczyła, że Illinois zalega z wypłatą około 66 mln dol. i ostrzegła, że dojdzie do redukcji personelu, jeśli w najbliższym czasie gubernator Bruce Rauner i legislatura nie osiągną kompromisu w sprawie budżetu.

Wśród personelu, który utraci stanowiska w pierwszej kolejności są pracownicy egzekwujący świadczenia alimentacyjne oraz kuratorzy, który pomagają karanym unikać konfliktów z prawem i powrotu do więzienia.

Przypomnijmy, że Illinois nie ma ustawy budżetowej od 1 lipca 2015 r., w wyniku przepychanki politycznej między republikańskim gubernatorem Raunerem a demokratami, którzy stanowią większość w parlamencie stanowym.

Dziś w Springfield do stanowych parlamentarzystów i gubernatora przemawiać będzie prezydent Barack Obama. Może prezydentowi uda się przerwać budżetowy pat.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks