REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Poważny wypadek podczas Chicago Air and Water Show, spadochroniarz walczy o życie

Poważny wypadek podczas Chicago Air and Water Show, spadochroniarz walczy o życie

-

Dwóch skoczków spadochronowych zostało rannych podczas sobotnich pokazów Chicago Air and Water Show. Jeden z nich jest w stanie krytycznym. Niedzielne akrobacje skoczków zostały odwołane, pozostałe elementy pokazów odbędą się zgodnie z planem.

Spadochroniarz formacji U.S. Army Golden Nights fot. U.S. Army
Spadochroniarz formacji U.S. Army Golden Nights fot. U.S. Army

REKLAMA

Do wypadku doszło w sobotę, kiedy spadochroniarze wykonywali manewr nazywany „bomb burst” („wybuch bomby”). W czasie manewru duża liczba skoczków w tym samym czasie wyskakuje z pokładu samolotu.

Według wstępnych ustaleń, podczas skoku dwóch spadochroniarzy zderzyło się w powietrzu. Jeden z nich spadł na plażę przy North Ave. i z niezagrażającymi życiu obrażeniami został hospitalizowany.  Drugi skoczek uderzył w budynek w okolicy 1400 N. Lake Shore Drive i spadł na ziemię. Mężczyzna w wieku około 20 lat, członek formacji U.S. Army Golden Nights, w krytycznym stanie, z poważnym urazem głowy został przetransportowany do  szpitala Northwestern. W sobotę wieczorem przeszedł zabieg mający zmniejszyć obrzęk mózgu. Jego stan nadal jest krytyczny.

Z powodu wypadku niedzielne pokazy skoczków spadochronowych zostały odwołane. Z godnie z harmonogramem odbędą się pozostałe akrobacje i pokazy Chicago Air and Water Show.

Szacuje się, że będzie je oglądać nawet kilkaset tysięcy ludzi.

mp

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

Smutne skutki dystansowania

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks