REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPostrzelony mężczyzna pozywa miasto i policjantów

Postrzelony mężczyzna pozywa miasto i policjantów

-

Prawnicy 33-letniego mężczyzny postrzelonego przez policę na stacji CTA pozwali miasto oraz policjantów za użycie nadmiernej siły, co stanowi naruszenie swobód obywatelskich i zasad określonych regulaminem policji. Sprawa została wniesiona w sądzie federalnym w Chicago.

Policjanci postrzelili 33-letniego Ariela Romana, który – jak twierdzili – przeskakiwał pomiędzy wagonami pociągu, co jest naruszeniem rozporządzenia miejskiego. Nagranie incydentu umieszczone w internecie przyniosło jednak poważne wątpliwości co do postępowania funkcjonariuszy i zaprzecza początkowej wersji Departamentu Policji Chicagowskiej (CPD). Zdarzenie miało miejsce w piątek, 28 lutego.

REKLAMA

W 12-stronicowym pozwie napisano, że żaden z policjantów usiłujących zatrzymać Ariela Romana nie został przeszkolony przed przydzieleniem do pracy w CTA – większa liczba policjantów na trasach CTA jest częścią planu podniesienia poziomu bezpieczeństwa przedstawionego przez burmistrz Lori Lightfoot i p.o. komendanta policji Charliego Becka. Funkcjonariuszka Melvina Bogard, która strzelała do Romana, miała być aresztowana w 2015 roku za napad na pracownika restauracji typu fast-food. W pozwie czytamy również, że jej partner Bernard Butler powinien był raczej ją powstrzymywać, a nie zachęcać do strzału.

„Pan Roman ma szczęście, że żyje” – powiedziała prawniczka Gloria Schmidt Rodriguez na konferencji prasowej, na której zespół adwokatów ogłosił złożenie pozwu. „Pierwszy strzał, który trafił go w brzuch, zniszczył część tkanki łącznej, która łączy pęcherz z jelitem cienkim”, Schmidt Rodriquez potwierdziła również, że Roman ciągle jest hospitalizowany, przeszedł dotychczas dwie operacje i czekają go kolejne. „Mimo że jeden z pocisków został usunięty, drugi nadal pozostaje w ciele Romana, ponieważ znajduje się zbyt blisko nerwu kulszowego, aby chirurdzy mogli go usunąć” – powiedziała adwokatka.

Gregory Kulis, drugi adwokat Romana, powiedział, że śledczy z prokuratury stanowej „chcieli poznać wersję pana Romana, (…) przeprowadzono wywiad”. W czasie konferencji chwalono również postawę osoby, która nagrała zdarzenie. „Dziękujemy Bogu, że był tam obecny obywatel, który miał na tyle przytomności umysłu, żeby nagrać ten film z wypadku na czerwonej linii tego dnia, bez tego filmu nie byłoby nas tutaj dzisiaj” – powiedział Andrew M. Stroth, trzeci z adwokatów reprezentujących postrzelonego mężczyznę.

Schmidt Rodriguez powiedziała również, że u Romana zdiagnozowano w ubiegłym roku zaburzenia lękowe i z powodu ataku choroby Roman przechodził między wagonami – co, według słów prawniczki, pozwalało mu się uspokoić.

Dane policyjne pokazują, że między 1 stycznia a 2 marca niebezpieczne przejście między wagonami CTA w rejonie downtown zarzucono 19 osobom.

Zarzuty przeciwko Romanowi wycofano po rekomendacji Becka.

(kk)

REKLAMA

2128647549 views

REKLAMA

REKLAMA

2128647565 views

REKLAMA

REKLAMA

2130443885 views

REKLAMA

2128647575 views

REKLAMA

2128647579 views

REKLAMA

2128647583 views