REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Popularne portale DNAinfo i Gothamist zakończyły działalność

Popularne portale DNAinfo i Gothamist zakończyły działalność

-

Popularnych gazet internetowych DNAinfo i Gothamist – w tym chicagowskiego oddziału –już nie znajdziesz w sieci. Na polecenie założyciela i wydawcy Joe Ricketta zakończyły działalność 2 listopada. Swą decyzję Rickett motywował nierentownością przedsięwzięcia. Równocześnie pojawiły się relacje medialne, że część dziennikarzy wstąpiła do związku zawodowego.

REKLAMA

Joe Rickett, założyciel i wydawca DNAinfo i Gothamist zamieścił 2 listopada w obu witrynach oświadczenie, w którym zawiadamia – jak podkreślił z ogromnym żalem – że publikacje kończą swoje życie internetowe z powodu deficytu przedsięwzięcia. Rickett nie wspomina jednak o problemach z kadrą dziennikarską.

Tymczasem media w całym kraju podały, że dziennikarze zatrudnieni w nowojorskim oddziale publikacji Ricketta wstąpili do związku zawodowego WGA-East, co mogło być główną przyczyną zaprzestania działalności wydawniczej.

Jak czytamy w pożegnalnym oświadczeniu wydawcy, wychodzące w Chicago i w Nowym Jorku od 2009 r. portale miały 2 mln zwolenników na mediach społecznościowych i na obu witrynach notowano codziennie 15 mln wizyt. Bezpłatne gazety internetowe DNAinfo i Gothamist koncentrowały się na wiadomościach lokalnych z różnych rejonów obu metropolii. W 2013 r. w Chicago zaczęła być drukowana papierowa wersja DNAinfo, która również była bezpłatna.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks