REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ponad 6 tys. licealistów z Illinois uzyskało Pieczęć Dwujęzyczności

Ponad 6 tys. licealistów z Illinois uzyskało Pieczęć Dwujęzyczności

-

Coraz więcej licealistów z Illinois dąży do uzyskania Pieczęci Dwujęzyczności – certyfikatu poświadczającego biegłą znajomość języka angielskiego i drugiego języka. Ponad 6 tysięcy uczniów, którzy uzyskali dyplom w tym roku, będzie mogło wykorzystać go w staraniach o przyjęcie na studia lub do pracy.

6217 licealistów z Illinois otrzymało w 2019 r. dyplom z Pieczęcią Dwujęzyczności (State Seal of Biliteracy), co oznacza, że wykazali się biegłą znajomością języka angielskiego oraz drugiego języka. Dodatkowo 2876 otrzymało pochwałę (State Commendation Toward Biliteracy), oznaczającą, że poczynili znaczny postęp w kierunku osiągnięcia dwujęzyczności.

REKLAMA

Licealiści, którzy uzyskali Pieczęć Dwujęzyczności otrzymują oficjalny dyplom i odpis ocen, który będą mogli wykorzystać przy przyjmowaniu na studia oraz w staraniach o pracę.

Zgodnie z prawem stanowym uniwersytety publiczne w Illinois oraz dwuletnie szkoły policealne (community colleges) muszą zaliczyć Pieczęć Dwujęzyczności na poczet punktów kredytowych z języka obcego. Praktykę tę stosuje również wiele prywatnych uczelni wyższych.

Szefowa stanowej Rady Edukacyjnej, Carmen I. Ayala pogratulowała zdobywcom Pieczęci i wyraziła nadzieję, że do programu przyłączy się więcej szkół średnich w Illinois, a nasz stan będzie na pierwszym miejscu pod względem liczby posiadaczy dyplomów dwujęzyczności.

Licealiści z Illinois zdobywali w tym roku dyplomy dwujęzyczności w 27 różnych językach, w tym najbardziej pożądanych obecnie przez pracodawców arabskim, hiszpańskim i chińskim (mandaryńskim). Certyfikat oferowany jest również w języku polskim.

Zainteresowanie programem rośnie od jego rozpoczęcia w roku szkolnym 2014/15. W tym roku Pieczęć Dwujęzyczności uzyskało o 461 licealistów więcej niż w roku poprzednim. Młodzi poligloci pochodzą z 226 szkół w 92 dystryktach. Od początku istnienia Pieczęć Dwujęzyczności zdobyło w Illinois już blisko 30 tysięcy licealistów.

Według niezależnej organizacji badawczej New American Economy w Stanach Zjednoczonych zapotrzebowanie na dwujęzycznych pracowników podwoiło się od 2012 roku.

(jm)

fot. Pexels.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA