REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ponad 200 tys. fałszywych wniosków o bezrobocie w Illinois

Ponad 200 tys. fałszywych wniosków o bezrobocie w Illinois

-

Dziesiątki tysięcy fałszywych wniosków o bezrobocie składanych w Illinois stwarza zator w systemie, który ma celu pomoc osobom, które faktycznie straciły pracę wskutek pandemii.

Według Illinois Department of Employment Security, IDES od 1 marca w systemie zidentyfikowano prawie 42,5 tys. fałszywych wniosków o bezrobocie. Dodatkowo od 1 maja zidentyfikowano 169,5 tys. fałszywych wniosków w ramach nowego federalnego programu Pandemic Unemployment Assistance, który wypłaca świadczenia osobom samozatrudnionym i niezależnym wykonawcom, czyli tym grupom, które nie kwalifikują się na świadczenia od stanu.

Według IDES, jeżeli otrzymujemy niespodziewane karty debetowe, może to oznaczać, że padliśmy ofiarą oszustwa. Choć karty te często nie mają faktycznych środków, oszuści będą próbować zdobyć informacje o ofierze, aby przekierować pieniądze na inną kartę lub konto.

Jeżeli podejrzewasz, że ktoś złożył wniosek o bezrobocie w twoim imieniu, należy zgłosić ten fakt agencji pod numerem (800) 814-0513. Dobrym pomysłem jest także zamrożenie swojego raportu kredytowego w trzech głównych biurach kredytowych.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks