REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pomoc w opłatach za wodę w Chicago

Pomoc w opłatach za wodę w Chicago

-

Nowy program miasta Chicago ma przynieść ulgę mieszkańcom, którzy mają trudności z zapłaceniem rachunków za usługi wodociągowe, w tym wodę, i umożliwić właścicielom domów spłacenie takich zaległych płatności w przystępny sposób.

Burmistrz Lori Lightfoot w piątek ogłosiła nowy miejski program pod nazwą Utility Billing Relief, który wejdzie w życie w kwietniu 2020 r.

REKLAMA

„Dzisiaj ogłaszamy ten program realizując obietnicę wyborczą złożoną mieszkańcom Chicago. Zbyt długo wielu z nich musiało wybierać między płaceniem rachunku za wodę a innymi podstawowymi potrzebami – powiedziała Lightfoot.

Dzięki programowi zakończona zostanie długoletnia praktyka miasta polegająca na odcinaniu wody z powodu niezapłaconych rachunków.

Rachunki za wodę i usługi wodociągowe kwalifikujących się mieszkańców z niskimi dochodami mogą zostać obniżone o połowę.

Wnioski do programu Utility Billing Relief będzie można składać od marca 2020 r. na stronie www.chicago.gov/ubr. Po zatwierdzeniu właściciel domu zostanie objęty 12-miesięcznym planem od kwietnia, po wejściu programu w życie.

Miasto szacuje się, że dzięki programowi średni miesięczny rachunek kwalifikującego się właściciela domu może zostać obniżony z 53 dol. do 33 dol.

W opublikowanym oświadczeniu na oficjalnej stronie miasta (www.chicago.gov) czytamy, że „dzięki temu programowi miasto może skoncentrować swoje wysiłki na pobieraniu pieniędzy od tych, których stać na zapłacenie rachunków”. Podkreślono, że właściciele wynajmowanych lokali (landlords) nadal będą odpowiedzialni za płacenie rachunków za wodę.

Osoby, które nie zakwalifikują się do obniżki, opłat będą mogli także wybrać plan spłaty rachunków rozłożony na 6, 12, 18 lub 24 miesiące, który będzie dostępny w internecie.

Więcej informacji na temat programu Utility Billing Relief można znaleźć na stronie www.chicago.gov/ubr. albo wysyłając smsa o treści “WATERBILL” pod numer 313131.

Joanna Trzos

j.trzos@zwiazkowy.com

fot.Skitterphoto/QuinceMedia/Pexels.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks