REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pomoc dla właścicieli domów tylko do końca roku

Pomoc dla właścicieli domów tylko do końca roku

-

fot.CJ Gunther/EPA
fot.CJ Gunther/EPA

31 grudnia br. będzie ostatnim dniem działania programów pomocowych stworzonych z myślą o właścicielach domów i mieszkań, którzy z powodu recesji z 2007 r. i spadku cen nieruchomości borykają się z problemami spłaty zaciągniętych kredytów.

REKLAMA

Dwa federalne programy stworzono, aby pomóc właścicielom nieruchomości, nad którymi zawisło widmo utraty domu lub mieszkania. Z programów skorzystało dotychczas tysiące rodzin mieszkających w metropolii chicagowskiej. Dzięki rządowej pomocy właściciele nieruchomości mogli przefinansować kredyty i negocjować warunki spłat z kredytodawcami. Niestety, od przyszłego roku  programy pomocowe przestaną istnieć.

Home Affordable Modification Program (HAMP) oraz Home Affordable Refinance Program (HARP) powstały podczas ostatniego kryzysu na rynku nieruchomości, który w latach 2007-2008 spowodował spadek cen domów i mieszkań, a miliony Amerykanów naraził na problemy ze spłatą zaciągniętych kredytów mieszkaniowych lub utratę nieruchomości.

Według danych organizacji Neighborhood Housing Services of Chicago (NHS), do skorzystania z pomocy federalnej wciąż kwalifikuje się blisko 28 tys. właścicieli nieruchomości w Chicago i okolicach. Przedstawiciele NHS zachęcają osoby zalegające ze spłatami do składania podań o federalną pomoc. Tylko do końca roku szansa na korzystne przefinansowanie w ramach HAMP i HARP.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA