REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Polski charakteryzator nagrodzony na PFFA

Polski charakteryzator nagrodzony na PFFA

-

Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce, którego 22. edycja odbędzie się w Chicago od 5 do 21 listopada, uhonoruje prestiżową nagrodą Skrzydeł Waldemara Pokromskiego, znakomitego polskiego artystę charakteryzacji filmowej.

fot. Waldemar Pokromski został laureatem nagrody “Skrzydel” Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce

Nagroda przyznawana jest artystom polskim i pochodzenia polskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki filmowej poza Polską, za “rozwinięcie skrzydeł”. Po raz pierwszy otrzymuje ją przedstawiciel tej profesji. Nagrodę przyznaje międzynarodowe gremium Board of Governers pod przewodnictwem Krzysztofa Kamyszewa, założyciela i honorowego przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego festiwalu.

REKLAMA

Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce jest największą polską cykliczną imprezą filmową poza Polska. Odbywa się od 21 lat, w ciągu których pokazano ponad tysiąc polskich filmów.

Prezentacja nagrody nastąpi na uroczystym otwarciu VIP, które będzie miało miejsce w kinie AMC River East (322 N. Illinois Street, Chicago) w piątek, 5 listopada o godz. 19:30. Laureat odbierze nagrodę na uroczystym zamknięciu festiwalu w kinie Big Cinemas Golf Glen 5 (9180 Golf Road, Niles)w sobotę, 20 listopada o godz. 19:30.

Waldemar Pokromski urodził się w 1946 roku. Po odrzuceniu przez jedną ze szkół artystycznych w Polsce ukończył z powodzeniem Wydział Charakteryzacji w Akademii Sztuk Pięknych w Dreznie w początku lat 70. Po krótkim okresie pracy w teatrze, trafił do filmu i do niemieckiego studia filmowego DEFA. Zachwycona jego talentem wybitna aktorka Hannelore Elsner pomogła mu znaleźć drogę do międzynarodowych produkcji filmowych. Współpracował tam z tak wybitnymi aktorami i reżyserami jak Dustin Hoffman, John Malkovich, Steven Spielberg, Adrien Brody, Roman Polański, Andrzej Wajda, Tom Tykwer czy Michael Haneke. Zaznaczył swój artystyczny udział w takich produkcjach jak “Pachnidło: historia mordercy”, “Lista Schindlera”, “Pianista”, “Baader-Meinhof”, “Rosyjskie lato” czy “Biała wstążka”.

Źródło: PFFA

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks