REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPolonijny dziennikarz z Chicago kandydatem do Sejmu RP

Polonijny dziennikarz z Chicago kandydatem do Sejmu RP

-

Sylwester Skóra, znany chicagowski dziennikarz, autor programu radiowego  “O nas, dla nas”  na falach 1490 am,  jest dwójką na warszawskiej liście PSL. Na tej samej  liście znaleźli się także: lekkoatleta, mistrz olimpijski z 1980 roku Władysław Kozakiewicz oraz córka legendarnego trenera, Urszula Górska.  – Na pewno woda sodowa do głowy mi nie uderzy, ja nie chcę wejść do polityki po to, żeby zostać celebrytą, ja chcę wykorzystać swój potencjał, doświadczenie medialne, a może i znajomość  języka w celu załatwienia  spraw ważnych dla Polonii – zapewnia w rozmowie z Małgorzatą Błaszczuk gospodarz nadawanego od 1990 roku popularnego w Chicago programu radiowego.

Małgorzata Błaszczuk: PSL postawiło na polonijnych kandydatów. Pan pochodzi z Chicago, Władysław Kozakiewicz mieszka na co dzień w Niemczech, Urszula Górska w Grecji. Czy to nie próba zrobienia z Państwa lokomotywy wyborczej do przekroczenia pięcioprocentowego progu wyborczego z warszawskiego okręgu wyborczego?

REKLAMA

Sylwester Skóra: – PSL istotnie nigdy nie przekroczyło pięcioprocentowego procentowego progu wyborczego w okręgu wyborczym, na który głosuje Polonia i partia ta nie uzyskała mandatu z Warszawy, więc generalnie na początek zadaniem jest przekroczenie tego progu też w tym okręgu wyborczym, a potem czas pokaże, kto przepracował lepiej okres pozostający do wyborów, kto będzie miał tych głosów więcej. Liczę na Polonię, na zrozumienie, na ten mój plan programu wyborczego, spraw które ktoś musi w końcu załatwić, nie na poziomie serwisu informacyjnego, nie na poziomie mówienia do siebie nawzajem na antenie polonijnych stacji radiowych, tylko ktoś musi ten problem zanieść do Warszawy i pomóc go załatwiać.  

fot.Facebook/ Sylwester Skóra, polonijny dziennikarz z Chicago kandyduje do Sejmu RP z warszawskiej listy PSL

Pan świadomie wybrał PSL identyfikując się z programem tej partii?

– PSL nie jest partią skonfliktowaną, nie używa języka, z którym ja nie do końca się zgadzam.  Jest partią w miarę przewidywalną i w miarę zdystansowaną wobec sporów dwóch głównych sił politycznych. (…) W takiej debacie zbyt ostrej czułbym się źle i pewnie nie podjąłbym takiej decyzji, jaką podjąłem.

Jak Pan ocenia swoje szanse z Władysławem Kozakiewiczem, który zajmuje pierwsze miejsce na liście?

 – To, że jestem drugi na liście nie oznacza, że otrzymam drugą liczbę głosów, albo to, że pan Kozakiewicz jest pierwszy, że otrzyma tych głosów najwięcej. Jest to sprawa otwarta.

A program wyborczy z jakim Pan startuje?

– To, że kandydaci polonijni: ja, Urszula Górka czy Władysław Kozakiewicz zostaną użyci jako lokomotywy wyborcze na liście warszawskiej nie oznacza, że ja jako Sylwester Skóra nie mogę przywieźć ze Stanów Zjednoczonych do Warszawy, do polskiego Sejmu problemów Polonii, która może planuje wrócić do Polski, chodzi o renty, emerytury, o zbyt wysokie opodatkowania emerytur czy o aneksowanie  umowy sprzed dwóch lat o współpracy w opiece społecznej zawartej między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Więc może dobrze, że będę lokomotywą, bo jeśli dostanę się do Sejmu będę miał szansę te sprawy reprezentować i pomagać w ich załatwianiu.

W 2006 roku do Sejmu RP,  po wygaśnięciu mandatu Hanny Gronkiewicz-Waltz, dostał się  polonijny dziennikarz radiowy Andrzej Czuma, który od stycznia do października 2009 r. pełnił urząd ministra sprawiedliwości. Pan skorzystał już z podpowiedzi swojego kolegi z Chicago, co do tego jak zaistnieć w polskiej polityce?

 – Dotychczas nie miałem przyjemności ani spotkać się, ani rozmawiać z panem posłem Andrzejm Czumą, (…) Na jak daleko idąca pomoc Andrzeja Czumy mogę liczyć nie potrafię powiedzieć, przecież będę poniekąd jego konkurentem bowiem walczę o mandat z tego samego okręgu wyborczego.

Andrzej Czuma wyjeżdżając z Chicago obiecywał Polonii załatwienie niejednej ważnej dla niej sprawy. Skończyło się na deklaracjach. Teraz kolejny kandydat polonijny, Sylwester Skóra składa obietnice przedwyborcze… 

 – Andrzej Czuma nie dostał się do Sejmu dlatego, że był reprezentantem Polonii, a tylko dlatego, że miał za sobą przeszłość opozycyjną; z tego klucza i za te zasługi dostał się do Sejmu. Przecież jego promotorami nie byli przedstawiciele, liderzy polonijni, ale obecni liderzy Platformy Obywatelskiej. (…) Ja chcę wejść do polityki nie po to, żeby zostać celebrytą, ja chcę wykorzystać swój potencjał, doświadczenie medialne, a może i znajomość  języka w celu załatwienia  spraw ważnych dla Polonii.

Rozmawiała Małgorzata Błaszczuk

16 KOMENTARZE

 1. Pan Skóra już teraz nosa zadziera typu “co to nie on”.
  Więc niech nie opowiada, że nie będzie celebrytą. Polonijny dziennikarz bez dziennikarskiego wykształcenia, który w programie radiowym pozwala zdawać relację sportowe panu, który nigdy nie powinien ze względu na dykcje i “tembro” głosu mówić do mikrofonu (zupełnie dobry dziennikarz sportowy – ale niestety, z głosem mutanta i eunucha). Ale “polonijnemu dziennikarzowi” Skórze to absolutnie nie przeszkadzało. Dziennikarz, który bezstronnie przedstawiać fakty, zawsze wysila się na komentarz i mentorski ton.

 2. Nie masz polonijnej kultury bez Sylvestra Skory, powiedziala kiedys zona kabaretowego bociana, B.Lanki.
  Najlepsze jak tata Skora, ten ma pod 8O-tke spiewal w radiu kwiat paproci. Razem z Sylwkiem umawiali sie ze starszymi kobietami dajac im troche radosci.
  Rozne panie telefonowaly do radia a redaktor zachecal gadka na spotkanie i spiewy.
  W Chgo pan Skora nabyl sie celebryta i wystarczy. Do zajmowania sie emeryturami ma takie same kompetencje jak pan Cyran, pani Lusia i kiedys pan Czuma. Przygotowal ich polonijny prawnik z biura na Montrose kolo Milwaukee.
  Moze by cos z tego zrozumieli, gdyby nie ochota bicia piany.

 3. Mieszkam w Polsce, nigdy nie byłem na kontynencie amerykańskim, i myślę, że wyborcy się szybko połapali i nie zagłosują na cwaniaczków bez wstydu chcących doić Polski budżet./np. dojazdy do domku /. Coś okropnego no i ten nieokiełznany Peeselek.

  • Polaku z Łomzy!!! nigdy nie dziel Polaków na innych Polaków, można jedynie dzielić na niedorozwiniętych lub rozsądnych. Sylwester Skura w mojej opinni powrócił do Polski oby lepiej żyć, jak to zrobił A. Czuma.
   Problem jest w tym ze A Czuma otrzymał stanowisko po znajomości od kolegi hrabiego? Komorowskiego. Pomimo że tacy jak Ty glosują na Prezydenta i pozostali złodzieje są wybierani przez takich debili jak Hrabia? komorowski. Większość Polaków mieszkających w Ameryce posiada większą wiedzę o tych bandytach co Ty. A co chodzi o budżet to on jest zasilany ale z EU nie od takich biednych podatników jak Ty. Polska jest już tak zadłużona że moje prawnuki nie będą mogli spłacić jeżeli tacy debile będą rządzić w Polsce.

  • nie wiedzialem ze Zyd Kielecki zostawil radio i na stale wrocil do Polski, czasem jego sluchalem ale nic o tym nie wspominal.

 4. PANIE SKORA GRATULACJE.UWAZAM PANA ZA NAJLEPSZEGO DZIENNIKARZA W CHICAGO.NIE JEST PAN Z NIKIM SKOMFLIKOWANY, PANA RADIO JEST BARDZO OBIEKTYWNE. PROSZE NIE MARTWIC SIE NIEKTORYMI WYPOWIEDZIAMI,NIE WARTO. GLOSUJE NA PANA I WIELU MOICH ZNAJOMYCH.

 5. Sylwku na Ciebie będę głosowac ja i cała moja rodzina! Nie jesteś dziennikarzem (przy okazji zadbaj aby sami dziennikarze tak Cię nie tytułowali), ale masz ogromną wiedzę, kulturę i posługujesz się piękną polszczyzną . Żal tylko, że bronł będziesz spraw także i autorów powyższych komentarzy, daleko mijających się z prawdą…

 6. WARSZAWA 09.09.2011
  LIST OTWARTY

  do Przyjaciół, Znajomych, Kibiców, Wyborców,
  Mieszkańców stolicy – Warszawy
  i Rodaków rozsianych po całym Świecie.

  Przesyłam n/w mój Program wyborczy –Andrzeja „BOBO” Bobowskiego.
  BO, bo warto na mnie głosować. BO, bo poddaje go pod dyskusje i wniesienia uwag
  lub poprawek, a także ewentualnej akceptacji. Program nie polityczny, a program, „BOBO”, który ma służyć Wam, Moim wyborcom..
  BO, bo -„Człowiek jest najważniejszy”.
  BO, bo poprawiony i zaakceptowany przez Was program będzie stanowił dla
  mnie wytyczne, czego oczekujecie od Swojego przedstawiciela w Sejmie.
  Warto na mnie glosować; BO, bo, bo, bo……..
  BO, bo jestem uczciwym człowiekiem a ludzkie sprawy nie są mi obce.
  BO, bo będę zawsze do Twojej dyspozycji. BO, bo będę na każdym posiedzeniu Sejmu, na których będą się działy sprawy ważne dla Ciebie.
  BO, bo zdaję sobie sprawę jak dużo jest pracy w Twojej, czyli i mojej Ojczyźnie.
  BO, bo znam problemy polskiej wsi, bo jestem producentem rolnym.
  BO, bo zdaję sobie sprawę, o nie równym traktowaniu nas producentów w Unii
  BO, bo mam bardzo dużo czasu, który chcę poświęcić dla dobra Was, moich wyborców.. BO, bo jestem człowiekiem wierzącym i praktykującym.
  BO, bo będę dbał o tradycje ludowe i historyczne, oraz o miejsca pamięci narodowej.
  BO, bo będę dbał oto, aby w każdej gminie było boisko, pływalnia, biblioteka.
  BO, bo będę dążył do zwiększenia uprawnień emerytalno-rentowych rolników, producentów rolnych przez właściwe zreformowanie KRUS.
  BO, bo na XV Polonijnych Igrzyskach Sportowych, byłem co najmniej 10 razy i znam potrzeby moich Rodaków , chcących odwiedzić czy powrócić do Kraju Swych ojców.
  BO, bo będę walczył o bezpieczne i rodzinne stadiony, ale przeciwstawiał się ich zamykaniu, .czy nie wpuszczaniu na nie gości
  BO bo będę walczył o czystość w sporcie a zwłaszcza zwalczał wszelkie patologie panujące w Polskim sporcie i nie tylko.. Szczególnie korupcji, przejawiającej się w łapownictwie, protekcji, nepotyzmie i kumoterstwie.
  BO, bo miałem przyjemność w pogoni za sportem odwiedzić wszystkie kontynenty.

  Andrzej BOBO Bobowski
  Kandydat do Sejmu RP z PSL
  BO, bo, bo lista nr. 5 to, to, bo, bo, pozycja nr. 10

  BO, bo ja jestem „BOBO”, król Polskich kibiców, rozpoznawalnym na całym Świecie. BO, bo byłem na 9 M. Świata i 127 meczach, na 5 M. Europy i 45 meczach oraz 3 meczach na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, na koszt własny..
  BO, bo, bo od ponad 10 lat biorę czynny udział w wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych.

  BO, bo, bo, to 5 PSL – „BOBO” to strzał w 10”

  P.S.

  BO, bo jeśli nawet Ciebie nie przekonałem, to mam nadzieje, ze podobnie jak ja widzisz potrzeby uczciwej polityki., bez wojen polsko-polskich i ciągłego stresu.
  Pamiętaj, że my wszyscy Polacy jesteśmy jedną rodziną.
  BO, bo liczy się nie pochodzenie, ale człowiek.
  BO, bo, bo WARSZAWO !!! Nadszedł już czas, aby obudzić się z letargu i wzjąść sprawy w swoje ręce.

  BO, bo, BO, bo -„Człowiek jest najważniejszy”.

  Ze sportowym pozdrowieniem
  KRÓL POLSKICH KIBICÓW
  Andrzej „BOBO” Bobowski.
  http://www.bobo-bobowski.com.pl
  http://www.bobo-bobowski.com
  http://www.bobo-bobowski.eu
  Tel. 602 621 335

  • ten gosc BOO BOO moglby swoim programem wyborczym w Haloween wystartowac, a poza tym to kto go na krola mianowal, czy zostal samozwancem?

REKLAMA

2122763493 views

REKLAMA

REKLAMA

2122763510 views

REKLAMA

REKLAMA

2124559830 views

REKLAMA

2122763520 views

REKLAMA

2122763526 views

REKLAMA

2122763530 views