REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArchiwumPolka podejrzana o zabójstwo wnuczki usłyszała zarzuty

Polka podejrzana o zabójstwo wnuczki usłyszała zarzuty

-

Alfreda Giedrojc pojawiła się w sądzie w Bridgeview, by oficjalnie usłyszeć zarzuty. Na sali sądowej nie było członków rodziny Polki.

Alfreda Giedrojć for. Cook County Sheriff Dept.
Alfreda Giedrojc for. Cook County Sheriff Dept.

Zaledwie pięć minut zajęło odczytanie zarzutów. Giedrojc pojawiła się w sądzie w towarzystwie swojego adwokata Michaela Wilsona. Ubrana w strój więzienny podejrzana milczała, gdy sędzia Kerry Kennedy odczytywał zarzuty. Akt oskarżenia na język polski przekładał sądowy tłumacz.

REKLAMA

Giedrojc ma ponownie stawić się przed sądem 14 listopada.

Urodzonej w Polsce Giedrojc zarzuca się dokonanie zabójstwa Vivian Summer, 5-miesięcznej wnuczki, która poniosła śmierć 6 października. W chwili morderstwa babka opiekowała się niemowlęciem w swym domu przy 6605 W. St. w Oak Lawn. Vivian była dzieckiem córki podejrzanej.

W toku dotychczasowego śledztwa ustalono, że podejrzana zadała dziewczynce ciosy młotem kowalskim, a następnie nożem kuchennym poderżnęła jej gardło. Policji ujawniła, że dzień wcześniej ukryła młotek w szafie.

Adwokat Michael Wilson odmówił szerszych komentarzy na temat sprawy lub stanu psychicznego swojej klientki.

− Prowadzimy rozmowy z członkami rodziny podejrzanej. Mamy jeszcze wiele do ustalenia − powiedział Wilson po wyjściu z sali sądowej. − Moja klientka przebywa w areszcie, więc biuro prokuratora jest w posiadaniu dokumentów tej sprawy, z którymi musimy się jeszcze dokładnie zapoznać.

Pytany o wyniki ewaluacji psychiatrycznej, Wilson odparł: − Musimy to ustalić. Będziemy z nią jeszcze rozmawiać.

Adwokat nie był zaskoczony faktem, iż w sądzie nie pojawił się żaden członek rodziny Giedrojc. − Nie ma obaw. Rodzina przyjdzie na późniejsze rozpra- wy − oświadczył.

(ak)

REKLAMA

2109613265 views
Poprzedni artykułStare ale jare
Następny artykułWszystkie dzieci są nasze

REKLAMA

REKLAMA

2109613497 views

REKLAMA

REKLAMA

2111409888 views

REKLAMA

2109613638 views

REKLAMA

2109613737 views

REKLAMA

2109613845 views