REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPolicjant zastrzelił mężczyznę w Old Town

Policjant zastrzelił mężczyznę w Old Town

-

Nie żyje mężczyzna, który został postrzelony podczas konfrontacji z policjantem w niedzielę na ranem na północy Chicago. Trwa śledztwo w sprawie zdarzenia.

Incydent miał miejsce w niedzielę, 2 października około 5 am przy West Blackhawk Street w chicagowskiej dzielnicy Old Town.

REKLAMA

Ktoś zgłosił patrolującemu pobliski obszar policjantowi, że w pobliżu znajduje się mężczyzna, który celował do niego z broni. Zaalarmowane służby porządkowe zaczęły przeszukiwać teren.

Policjant zauważył mężczyznę, którego rysopis był zgodny z opisem podejrzanego. Zaczął on uciekać i zniknął z widoku. Policjant wrócił do służbowego auta, aby kontynuować dalsze poszukiwania.

W niedługim czasie natknął się ponownie na podejrzanego mężczyznę. Podczas próby zatrzymania, doszło między nimi do konfrontacji, w wyniku której policjant wystrzelił z broni, trafiając mężczyznę. Ten, po przewiezieniu do lokalnego szpitala, zmarł.

Okoliczności i szczegóły sprawy pozostają nieznane. Policja oznajmiła, że przy zastrzelonym mężczyźnie znalazła broń oraz naboje, które nie są zgodne z tymi należącymi do policjanta.

34-letni funkcjonariusz został przewieziony do szpitala, gdyż miał problem ze złapaniem oddechu po zaistniałym incydencie.

20 minut później policja otrzymała kolejne zgłoszenie o strzelaninie przy West Division Street, zaledwie pół mili dalej, w wyniku której zmarł 38-letni mężczyzna. Niezidentyfikowany sprawca otworzył ogień w momencie, kiedy ofiara spierała się z innym mężczyzną.

Policja oznajmiła, że te dwie strzelaniny nie mają ze sobą nic wspólnego.

Dochodzenie w sprawie strzelaniny z udziałem policji prowadzi Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policji (Civilian Office of Police Accountability, COPA). Jak zawsze w takich przypadkach, policjant, który oddał strzały, został przeniesiony do pracy za biurkiem na 30 dni.

(dg)

REKLAMA

2099804224 views

REKLAMA

REKLAMA

2099804457 views

REKLAMA

2101600849 views

REKLAMA

2099804600 views

REKLAMA

2099804701 views

REKLAMA

2099804811 views