REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPolicjant z Woodstock potraktowany zbyt łagodnie?

Policjant z Woodstock potraktowany zbyt łagodnie?

-

Liczna grupa mieszkańców  Woodstock wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami władz miejskich, by wyrazić skargi na zbyt łagodny sposób traktowania policjanta, który przesłał do 12-letniej dziewczynki wiadomość o nieprzyzwoitej treści.

Woodstock-Police-CopBlock
fot.Woodstock Police

REKLAMA

Członkowie rady miejskiej odpierali zarzuty utrzymując, że bliżej przyjrzą się śledztwu przeciwko sierż. Charlesowi “Chip” Amati i zdecydują o ewentualnych dalszych karach dyscyplinarnych.

27 listopada gazeta The Chicago Tribune ujawniła, że latem tego roku Amati przesłał telefoniczną wiadomość do 12-letniej córki swej ówczesnej narzeczonej.  Wiadomość brzmiała: “Wyślij mi parę seksownych zdjęć!”.

Na przesłuchaniu z udziałem oficerów śledczych stanowej policji 48-letni Amato przyznał się również, że korzystał z utrzymywanej z kieszeni podatnika bazy danych, by sprawdzić rekord kryminalny swojej konkubiny.

Wykorzystywanie przez organa ścigania bazy danych do celów osobistych uważane jest za naruszenie prywatności i traktowane jak wykroczenie zagrożone karą dyscyplinarną.

Prokuratura powiatu McHenry  nie wysunęła przeciwko Amati żadnych zarzutów. Miejska komisja ds. policji i straży pożarnej zawiesiła policjanta na 30 dni w obowiązkach służbowych bez wynagrodzenia.

Kilku mówców na spotkaniu z członkami rady miejskiej argumentowało, że kara nałożona na Amati jest zbyt łagodna. − Moim zdaniem, przeciwko Amati należy postawić prokuratorskie zarzuty i usunąć z szeregów policji − mówiła Tara Jenkins, mieszkanka Woodstock.

W odpowiedzi burmistrz Brian Sager podzielił oburzenie mieszkańców. − Uważam, że macie prawo być rozczarowani i wściekli − oświadczył Sagan. (ak)

REKLAMA

2119017611 views

REKLAMA

2119017709 views

REKLAMA

REKLAMA

2120814064 views

REKLAMA

2119017782 views

REKLAMA

2119017842 views

Zwierzęta warte miliony

Nigeryjski przekręt

Na tropie USS Grayback

Czarodziejskie pióro

REKLAMA

2119017893 views