REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Policjant stanowy uderzony przez ciężarówkę

Policjant stanowy uderzony przez ciężarówkę

-

Parę dni po tym, jak pijany kierowca wjechał w radiowóz policji stanowej w Joliet, w innej części Illinois kolejny policjant stanowy został uderzony przez ciężarówkę. Od początku roku w wypadkach na autostradach rannych zostało 14 funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w środę 20 marca w Collinsville w południowo-zachodnim Illinois. Funkcjonariusz policji stanowej, który przekierowywał ruch na I-55 po wcześniejszym wypadku, został uderzony przez ciężarówkę i trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

REKLAMA

Kierowca pojazdu, który uderzył policjanta, zatrzymał się na miejscu wypadku.

Władze określiły zdarzenie jako kolejny przypadek złamania przepisu „Move Over”, znanego również jako „Scott’s Law”, nakazującego kierowcy zredukowanie prędkości, zachowanie ostrożności oraz zmianę pasu ruchu w przypadku, gdy na poboczu zatrzyma się pojazd ratowniczy lub jakikolwiek pojazd z włączonymi światłami awaryjnymi.

Był to już 14 w tym roku wypadek samochodowy z udziałem policjanta stanowego. Trzy dni wcześniej w Joliet pijany kierowca wjechał w radiowóz policji stanowej na autostradzie, a w styczniu na północnych przedmieściach Chicago samochód zabił policjanta stanowego, który pomagał ofiarom wypadku.
(jm)

fot.Adam Fagen/Flickr

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks