REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Policjanci polskiego pochodzenia odznaczeni za bohaterstwo

Policjanci polskiego pochodzenia odznaczeni za bohaterstwo

-

fot.Peer Grimm/EPA
fot.Peer Grimm/EPA

Chicagowscy policjanci Ryan Krolikowski i Eric Wicencyjusz są wśród tegorocznych laureatów Valor Awards − wyróżnienia za bohaterstwo, przyznawanego funkcjonariuszom służb pierwszego reagowania przez organizację charytatywną The 100 Club of Chicago.

REKLAMA

W grudniu zeszłego roku oficerowie Krolikowski i Wicencyjusz wraz z innymi funkcjonariuszami policji i straży pożarnej uratowali z narażeniem własnego życia trzech mężczyzn z płonącego samochodu.

Do zdarzenia doszło 7 grudnia w 2015 r. w okolicy 726 W. Garfield Blvd. na południu Chicago. Kierowca jadącego z nadmierną prędkością samochodu stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w latarnię. Policjanci Krolikowski i Wicencyjusz jako pierwsi przybyli na miejsce kraksy i rozpoczęli akcję ratunkową, nie zważając na płomienie i dym. W rezultacie natychmiastowych sprawnych działań ofiary wypadku otrzymały szybką pomoc medyczną i przeżyły pomimo ciężkich obrażeń.

W tym roku ogółem dwunastu funkcjonariuszy − policjantów i strażaków − zostało odznaczonych za bohaterstwo medalem Valor Award.

Odznaczenie Valor Award przyznawane od 36 lat przez The 100 Club of Chicago jest jedynym odznaczeniem cywilnym, które funkcjonariusz może nosić na mundurze. Organizacja charytatywna The 100 Club of Chicago działa w powiecie Cook, wspierając materialnie i moralnie rodziny funkcjonariuszy służb pierwszego reagowania.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks