REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Policja publikuje dane dotyczące użycia siły przez funkcjonariuszy

Policja publikuje dane dotyczące użycia siły przez funkcjonariuszy

-

Chicagowska policja uruchomiła w swojej witrynie internetowej nową podstronę pozwalającą na analizę użycia siły przez funkcjonariuszy.

Gromadzenie i podawanie do wiadomości publicznej danych dotyczących incydentów, w których funkcjonariusz użył siły wobec obywatela, wymagane była w ramach federalnego dekretu nakazującego szereg reform w chicagowskiej policji. Opublikowane dane sięgają 2015 roku i są pogrupowane w kilku kategoriach, m.in. rasy i płci aresztantów oraz lokalizacji incydentów.

W poniedziałek, dniu opublikowania danych na stronie chicagopolice.org, szef chicagowskiej policji Eddie Johnson powiedział w oświadczeniu, że zdaje sobie sprawę, że „transparentność odgrywa kluczową rolę w odbudowaniu zaufania między policją a społecznościami, którym ona służy”.

Z zamieszczonych w zakładce danych wynika, że od 2015 r. chicagowska policja dokonała 437 340 aresztowań, spośród których w 25 915 przypadkach funkcjonariusz użył siły wobec aresztanta. 78 proc. incydentów użycia siły dotyczyło Afroamerykanów i miało miejsce w tych samych policyjnych dystryktach, w których jest najwięcej przemocy z bronią.

Dwa miesiące wcześniej chicagowska policja uruchomiła również kontrowersyjną nową podstronę umożliwiającą śledzenie informacji dotyczących aresztowań osób z zarzutami dotyczącymi broni, a także wyjścia tych osób z aresztu za kaucją.

(jm)

fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks