REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPolicja gotowa na chicagowski maraton

Policja gotowa na chicagowski maraton

-

Chicagowska policja we współpracy z innymi agencjami czyni ostatnie przygotowania przed niedzielnym Bank of America Chicago Marathon.

fot. Richard Smith/Wikimedia
fot. Richard Smith/Wikimedia

Dyrektor wykonawczy maratonu Carey Pinkowski zapewnia, że wszystkie niezbędne środki dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników i widzów zostały już podjęte. − Spodziewamy się bezpiecznej i udanej imprezy – powiedział Pinkowski.

REKLAMA

Po zamachu bombowym podczas maratonu w Bostonie środki bezpieczeństwa zostały znacznie zaostrzone. W tym roku biegacze muszą osobiście odebrać numery startowe. Wprowadzono też wymóg, by przynoszone przez nich wszelkie rzeczy osobiste znajdowały się tylko w jednej przezroczystej torbie plastikowej.

Widzowie, którzy przybędą do Grant Parku będą mogli wprawdzie mieć przy sobie torby i plecaki, ale będą one poddane drobiazgowej kontroli.

Wzdłuż całej trasy maratonu zostaną rozmieszczone liczniej niż w roku ubiegłym patrole policyjne z psami wytresowanymi w poszukiwaniu ładunków wybuchowych.

Dyrektor Pinkowski zapewnia, że władze miasta wiedzą, jak zabezpieczać imprezy masowe. Policja nabrała pewnego doświadczenia podczas ubiegłorocznego szczytu NATO w Wietrznym Mieście.

− Każdego roku miasto organizuje Lollapaloozę, jeden z największych festiwali muzycznych na świeżym powietrzu. Mieliśmy masową paradę z okazji zdobycia mistrzostwa przez drużynę hokejową Blackhawks – mówi Pinkowski. – Mamy więc dowody na to, że Chicago potrafi organizować bezpieczne duże imprezy.

Do udziału w maratonie zgłosiło się ok. 38 tys. biegaczy. Organizatorzy spodziewają się, że wzdłuż trasy, sportowców będzie dopingować tysiące kibiców.

(ak)

REKLAMA

2109223135 views

REKLAMA

2109223367 views

REKLAMA

REKLAMA

2111019758 views

REKLAMA

2109223508 views

REKLAMA

2109223607 views

REKLAMA

2109223715 views