REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPolicja chce ograniczyć użycie siły

Policja chce ograniczyć użycie siły

-

Kolejne krwawe podsumowanie weekendu w Chicago fot.Tannen Maury/EPA
Kolejne krwawe podsumowanie weekendu w Chicago fot.Tannen Maury/EPA

Szef policji chicagowskiej Eddie Johnson przedstawił projekt nowych przepisów dotyczących ograniczenia przez funkcjonariuszy użycia siły. Zwrócił się także do społeczeństwa o przedstawienie mu propozycji dodatkowych regulacji związanych z zastosowaniem siły.

REKLAMA

Projekt szefa policji zachęca funkcjonariuszy do ograniczenia rozwiązań siłowych. Zgodnie z planem Johnsona uchwyt duszący traktowany byłby jako metoda prowadząca do śmierci, podobnie jak użycie broni. Dodatkowo oficerom nie wolno byłoby strzelać w kierunku tłumu, budynków, okien i drzwi.

Ograniczenia w zastosowaniu siły proponowane są w chwili, gdy Chicago stoi w obliczu rekordowej liczby ofiar strzelanin, wynoszącej około 700 zabitych i 4 tys. rannych. Tylko w ostatnich dniach policja uczestniczyła w czterech strzelaninach.

Johnson przedstawił propozycje nowych przepisów podczas konferencji prasowej 29 listopada w Union League Club of Chicago.

(ao)

1 KOMENTARZ

  1. Wynika z tego, że w Chicago większym problemem jest policja niż gangi. Należy wogóle wycofać policję z południowo-zachodniej części miasta albo wysyłać ich w te rejony nieuzbrojonych. Utrzymanie zaś porządku powierzyć takim grupom jak BLM i innym aktywistom (J.Jackson, father Pflerger, A.Sharpton). B.Obama po 20 stycznia także będzie miał dużo wolnego czasu i powinien aktywnie sie włączyć w rozwiązanie tego palącego problemu. A tak na marginesie dodam, że aktywista to obecnie bardzo powszechnie używane słowo w USA. Czy ktoś wie jakie są źródła utrzymania tych aktywistów? W PRL także było wielu aktywistów partyjnych różnych szczebli. Czyżby amerykańscy aktywiści stanowili grupę założycielską nowej partii na wzór PZPR? Chyba Stany muszą przejść przez etap otwartego socjalizmu i komunizmu i dopiero później odbudować się z gruzów. Inaczej Amerykanie nie zmądrzeją.

REKLAMA

2119083237 views

REKLAMA

2119083331 views

REKLAMA

REKLAMA

2120879685 views

REKLAMA

2119083401 views

REKLAMA

2119083460 views

REKLAMA

2119083505 views