REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Policja apeluje o pomoc w identyfikacji wandali i złodziei

Policja apeluje o pomoc w identyfikacji wandali i złodziei

-

Chicagowska policja stworzyła specjalną stronę internetową ze zdjęciami oraz nagraniami z poniedziałkowych grabieży w śródmieściu z nadzieją na pomoc mieszkańców w identyfikacji osób odpowiedzialnych za akty wandalizmu.

Według policji, nagrania z kamer są cennym dowodem dla władz, ale tylko wtedy, gdy funkcjonariusze i detektywi są w stanie zidentyfikować, a w rezultacie aresztować i postawić zarzuty sprawcom przestępstw.

REKLAMA

Na jednym z zamieszczonych na stronie nagrań grupa wandali nagrywa na żywo próbę włamania do bankomatu. Szef detektywów Brendan Deenihan, pokazując w środę wideo reporterom, wskazywał, że twarz jednego z przestępców jest wyraźnie widoczna i ktoś z pewnością jest w stanie go rozpoznać.

„Potrzebujemy pomocy, aby usunąć ich z ulicy i postawić przed sądem” – powiedział.

Policja ma zamiar aktualizować stronę w miarę pozyskiwania kolejnych nagrań z kamer poszkodowanych biznesów.

Za pomoc w identyfikacji sprawców ze zdjęć i nagrań nie przewidziano żadnej nagrody, jednak policja apeluje, aby po prostu „zrobić co należy”.

Według policji, aresztowano już ponad sto osób, które w nocy z niedzieli na poniedziałek włamywały się do sklepów i atakowały policję. Ich nazwiska i zdjęcia policyjne również zamieszczane są na wspomnianej stronie internetowej pod adresem: https://home.chicagopolice.org/crime-video-archives/looting-civil-unrest-videos/

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks