REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Policja apeluje o dalszą pomoc w identyfikacji sprawców grabieży

Policja apeluje o dalszą pomoc w identyfikacji sprawców grabieży

-

Chicagowska policja aresztowała już ponad 70 sprawców sierpniowych grabieży w śródmieściu Chicago, jednak nadal potrzebuje pomocy mieszkańców w rozpoznaniu złodziei i wandali z nagrań wideo.

Chicagowska policja aresztowała już 74 osoby w związku z falą grabieży, która przetoczyła się przez centrum Chicago w nocy z 9 na 10 sierpnia – poinformował szef chicagowskiej policji David Brown na wtorkowej konferencji prasowej w głównej siedzibie policji.
Wiele aresztowań było możliwych dzięki pomocy chicagowian, którzy rozpoznali sprawców na nagraniach, które policja umieściła na swojej stronie internetowej.
Obecny na konferencji szef chicagowskich detektywów, Brendan Deenihan, apelował do mieszkańców o dalszą pomoc – zachęcał do odwiedzenia policyjnej strony internetowej, obejrzenia nagrań i skontaktowania się z policją w razie rozpoznania sprawców.
Szef policji dodał, że od powstania specjalnej grupy zadaniowej ds.grabieży (Looting Task Force) oprócz 74 aresztowań zarekwirowano również 26 pojazdów i pięć sztuk broni.
Na stronie internetowej chicagopolice.org umieszczono 67 nagrań z sierpniowych grabieży śródmieścia i innych dzielnic w nadziei na to, że mieszkańcy rozpoznają twarze złodziei.
Jak informuje policja, do tej pory otrzymano łącznie 406 telefonów, e-mailów oraz innych wskazówek, które doprowadziły do aresztowań.
(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks