REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPolak zostawił półtora miliona w spadku dla schronisk dla zwierząt

Polak zostawił półtora miliona w spadku dla schronisk dla zwierząt

-

Półtora miliona dolarów trafi do pięciu schronisk dla zwierząt dzięki wielkiemu sercu Polaka z Joliet. Sylwester Czopek na pomoc schroniskom, w których nie uśmierca się podopiecznych pozostawił w swym testamencie cały swój majątek. 

fot. Flickr - Neon Tommy/ Półtora miliona dolarów zasili konta schroniska dla zwierząt

REKLAMA

Sprawę pokaźnej darowizny nagłośniła lokalna stacja ABC7 News. 84-letni Sylwester Czopek zmarł w hospicjum w Joliet w październiku ubiegłego roku. Mężczyzna był jednym z pięciu braci, którzy nigdy założyli rodzin. Pomiędzy nich podzielony został zaś rodzinny majątek. Kiedy 84-latek dowiedział się, że udziale przypadnie mu kwota półtora miliona dolarów postanowił zapisać ją w spadku schroniskom dla zwierząt. Pieniądze otrzymać mogły jednak tylko te instytucje, w których zwierzęta nie są uśmiercane, lecz otaczane opieką lub oddawane do adopcji.

Informacje o spadku i jego wysokości zaskoczyły wielu znajomych Polaka. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że niepozorny staruszek jest w rzeczywistości zamożnym człowiekiem.

ABC7 informuje, że pokaźna kwota podzielona zostanie pomiędzy pięć schronisk:

Will County Humane Society w Shorewood
West Suburban Humane Society w Downers Grove
Naperville Area Humane Society
Animal Welfare League w Chicago Ridge
PAWS Chicago Adoption Center

in

23 KOMENTARZE

 1. Takiego serca potrzeba bezdusznym republikanom, którzy spychają ten piękny kraj w otchłań recesji. Dla nich najważniejsze są zbrojenia przeciw komu?, których tak zaciekle bronią poświęcając emerytury i inne świadczenia potrzebne dla chorych i biednych.

  • czytajac twoj lewacki belkot w niczym nie przystajacym do tematu, uwazam ze powinni ciebie i tego co sie dumnie znachorem nazywa w jednym z tych schronisk umiescic. ja zapisze na was pare centow zebyscie socjalistyczna darmowa miche do konca zycia dostawali

  • LOL.
   Tobie Czarusiu – idioto to nawet wiek kici do pustego lba nie dotrze – bo ty z pewnoscia myslisz, ze ja kiedys dogonisz, LOL.
   Nie ma kraju na tym globie zwanym Ziemia, ktory niemialby w jakis sposob cos wspolnego z socjalizmem. Ty idioto tego nigdy nie zrozumiesz 🙂

  • Hej wiesiu, aborcja jest legalna w tym kraju od 1973 roku.
   I dla przypomnienia, twoj wiek zaczyna sie od czasu narodzin, a nie od czasu stosunku 🙂

 2. ja doprawdy nie rozumiem jak taki BOGACZ mogl na pieski to przepisac skoro kraj jest w potrzebie! prezydent stanow zjednoczonych ameryki polnocnej przerywa nagle swoj zasluzony urlop nie dopijajc nawet popoludniowej kawy i to wszytsko po to aby walczyc o jakies pieniadze dla przepracowanych, zmeczonych zyciem obywateli , a ten milioner( NA PEWNO BYL REPUBLIKANINEM !) na pieski przepisal taka fortune! niewiarygodne!

  • Jest duzo dzzieci które czekają na pomoc od innych. Te dzieci nie mają rodzin i warunków do nauki, więdz dziadek pomimo bezdzietny, powinien zrozumieć potrzebę sierot. Człowiek powinien oddać więcej miłości dla człowieka, tym bardziej dla tych co nie mają rodzin. Dziadek był samolubem i mało ludzkim.

 3. samolubem? Samolubem by był gdyby kupił sobie za te pieniądze niepotrzebne komputery, samochody, domki letniskowe czy inny badziew. MIAŁ GEST, dzieci też potrzebują pomocy, ale dzieciakom chętniej pomagają ludzie, bo zwierzęta to ‘tylko zwierzęta’. A właśnie miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt. Zapisał majątek zwierzętom -żeby nie były usypiane ponieważ nie ma je kto utrzymać. Dzieci w domach dziecka owszem, nie mają miłości takiej na jaką zasługują, nie mają wielu przywilejów, które mają dzieci z rodzin zamożnych i średniozamożnych. Nie chodzą jednak głodne, nagie, nikt im nie robi krzywdy i nie grozi im śmierć (nie mówię tu o wyjątkach, bo zapewne zdażają się bestie, które znęcają się nad dziećmi w domach dziecka, ale jest to raczej sporadyczne) natomiast w przypadku zwierząt sprawa ma się zupełnie inaczej. Są katowane przez ludzi, wyrzucane na bruk, w schroniskach mają nieraz tak tragiczne warunki, że serce się kraje. Umierają z braku jedzenia, leków, pieniędzy na utrzymanie. Zamknięte w malutkich boksikach, nie mają wybiegu. Żadnej radości z życia. Nieraz jedyne co mają to ból, wspomnienie po tragicznych przejściach i strach przed człowiekiem.
  Jeszcze raz nie mówię, żeby nie pomagać dzieciom. Należy im pomagać jak najbardziej. Ale wyzywanie człowieka, śp mężczyznę, który oddał to co miał na rzecz zwierząt – które potrzebowały tej forsy żeby w ogóle ŻYĆ jest niedorzeczne. Trzeba mieć serce dla wszystkich niewinnych, bezbronnych istot. Dzieci nie przetrwają bez człowieka, zwierzęta – przetrwałyby, gdyby nie spotykała ich krzywda ze strony człowieka. Tę krzywdę, którzy wyrządzają osobniki podobne do nas- kobiety i mężczyźni – ludzie, którzy mają ku temu możliwość powinni naprawiać. Należy reagować na zło, które inni wyrządzają bezbronnym!
  Podziwiam tego mężczyznę. Miał wielki gest. Gdyby było więcej takich ludzi na świecie, byłoby mniej cierpienia na Ziemi, a więcej radości. Niestety, zazwyczaj jak ktoś jest bogaty, myśli tylko o tym, jakby się dorobić bardziej. Jest sknerą. Nie dzieli się, nie pomaga. Oczywiście, nie jest tak ze wszystkimi – przykładem jest ten Pan oraz np sławy tj Angelina Jolie, Brad Pitt, Joanna Krupa i wielu innych. Adoptują dzieci, zwierzęta, pomagają potrzebującym… Należy ich tylko podziwiać i brać z nich przykład, a nie ganić za tym kogo wspierają, komu pomagają… ważne, że w ogóle pomagają. Jedni dzieciom, inni zwierzętom i może ten świat będzie bardziej przyjazny dla niewinnych istot, krzywdzonych przez podłych ludzi.

REKLAMA

2117624380 views

REKLAMA

2117624537 views

REKLAMA

REKLAMA

2119420900 views

REKLAMA

2117624629 views

REKLAMA

2117624704 views

REKLAMA

2117624780 views