REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPolak policjantem roku

Polak policjantem roku

-

Krzysztof Król  fot.McHenry County Chiefs of Police Association
Krzysztof Król fot.McHenry County Chiefs of Police Association

Krzysztof Król, policjant z podchicagowskiego Crystal Lake, został uhonorowany tutułem „Policjanta Roku”. Latem zeszłego roku Polak wyróżnił się odwagą podczas interwencji, w czasie której postrzelił i obezwładnił niebezpiecznego przestępcę.

Użycie broni palnej przez interweniujących policjantów to ostatnimi czasy najczęściej powód do publicznej debaty o brutalności policji i nadużywania władzy. W przypadku policjanta z Crystal Lake, Krzysztofa Króla, interwencja zakończona postrzeleniem napastnika była na tyle uzasadniona i prawidłowa, że policjant otrzymał tytuł „Policjanta Roku”.

REKLAMA

Wyróżnienie jest przyznawane przez McHenry County Chiefs of Police Association, organizację zrzeszającą policjantów z powiatu McHenry. Król został nagrodzony za wzorcową, zdaniem organizacji, interwencję, podczas której postrzelił agresywnego mężczyznę, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy.

Do zdarzenia doszło 21 czerwca 2015 r. Policja w Crystal Lake otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej, podczas której mężczyzna pobił kobietę i groził jej śmiercią. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejce okazało się, że napastnik zbiegł. Tymczasem policja otrzymała kolejne zgłoszenie o intruzie, który wtargnął do okolicznego domu.

Na miejsce pierwszy przyjechał Krzysztof Król. Policjant, który w świetle regulaminu powinien poczekać na wsparcie, usłyszał krzyki dochodzące zza domu i zdecydował się na samodzielną interwencję. Agresorem okazał się 29-letni Joseph Laudicina, mężczyzna poszukiwany w związku ze wspomnianym pobiciem kobiety. Agresor rzucił się na policjanta z nożem, ten jednak zareagował zgodnie z procedurą i postrzelił mężczyznę. Następnie, czekając na karetke i policyjne wsparcie, udzielił napastnikowi pierwszej pomocy.

Interwencja Krzysztofa Króla została uznana za wzór użycia broni palnej w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia funkcjonariusza. Tytułu „Policjanta Roku” gratulujemy.

(gd)

REKLAMA

2094110118 views

REKLAMA

REKLAMA

2094110404 views

REKLAMA

2095906857 views

REKLAMA

2094110660 views

REKLAMA

2094110798 views

REKLAMA

2094110935 views