REKLAMA

2131542449 views

REKLAMA

2131542448 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPolak otrzymał odszkodowanie. Dentystka “zgubiła” przyrząd w przełyku pacjenta

Polak otrzymał odszkodowanie. Dentystka “zgubiła” przyrząd w przełyku pacjenta

-

fot. DevilsApricot/pixabay.com
fot. DevilsApricot/pixabay.com

Janusz Pawłowicz z Hoffman Estates k. Chicago otrzymał 675 tys dol. rekompensaty od kliniki dentystycznej w Des Plaines za błąd w sztuce medycznej. Pacjent omal nie przypłacił życiem nieuwagi lekarki.

REKLAMA

Podczas zabiegu leczenia kanałowego dentystka pozostawiła jeden z używanych instrumentów w gardle Pawłowicza. Przedmiot przemieścił się do układu pokarmowego powodując groźne dolegliwości.

Jak informuje komunikat prasowy adwokatów poszkodowanego do zdarzenia doszło 1 października 2014 roku w klinice Gentle Dental Services w Des Plaines. Podczas zabiegu leczenia kanałowego dr Beata Kozar-Warchałowska zgubiła miazgociąg. Lekarka powiedziała Pawłowiczowi, że nie wie, co się stało z instrumentem. Mężczyzna zauważył, że bezskutecznie szukała zgubionego przyrządu.

Marcie Mangan, rzeczniczka prasowa kancelarii prawnej Salvi, Schostok i Pritchard, P.C., potwierdziła, że stomatolog, która przeprowadzała leczenie kanałowe nie założyła pacjentowi specjalnej osłony chroniącej przed przedostaniem się obcych ciał do przełyku.

fot.peterscode, PublicDomainPictures/pixabay.com
fot.peterscode, PublicDomainPictures/pixabay.com

Lekarze stomatolodzy z chicagowskiej kliniki Dentpol Dental powiedzieli nam, że gumowa osłona musi być założona podczas zabiegu. W ich opinii, bez takiej osłony zabiegu nie wolno w ogóle wykonywać, bo znieczulony pacjent nie ma szansy poczuć, że wpadło mu coś do przełyku.

Trzy dni po zabiegu Pawłowicz zaczął zmagać się z nudnościami i ostrymi bólami brzucha, a 10 października trafił do szpitala, gdzie prześwietlenie rentgenowskie wykazało obecność przyrządu dentystycznego w układzie trawiennym. Polak musiał przejść operację usunięcia przedmiotu.

Na mocy pozasądowej ugody klinika dentystyczna wypłaciła byłemu pacjentowi 675 tys. dol. odszkodowania za przebyte cierpienia oraz narażenie na niebezpieczeństwo zdrowia i życia. Sprawę Pawłowicza prowadzili adwokaci Partick Salvi i Rob Kohen z kancelarii Salvi, Schostok i Pritchard, P.C.

Janusz Pawłowicz nie chciał z nami rozmawiać na temat zdarzenia, przekazując przez rzeczniczkę prasową swoich adwokatów, że jest to jego prywatna sprawa.

Poproszona o komentarz dr Beata Kozar-Warchałowska powiedziała, że każda wersja zdarzeń ma dwie strony. Swojemu byłemu pacjentowi, Januszowi Pawłowiczowi, życzy zaś zdrowia.

(ao)

REKLAMA

2126674194 views

REKLAMA

REKLAMA

2126674210 views

REKLAMA

REKLAMA

2128470530 views

REKLAMA

2126674220 views

REKLAMA

2126674224 views

REKLAMA

2126674228 views