REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPolak, który naubliżał byłemu burmistrzowi skazany. Grozi mu 7 lat

Polak, który naubliżał byłemu burmistrzowi skazany. Grozi mu 7 lat

-

30-letni Polak, który niespełna roku temu naubliżał odchodzącemu z urzędu burmistrzowi Chicago oraz zranił policjanta, został uznany winnym napaści i stawiania oporu w czasie aresztowania. Januszowi Kopycinskiemu grozi nawet 7 lat pozbawienia wolności.

fot. CPD/ Janusz Kopycinski

REKLAMA

Sędzia hrabstwa Cook w środę uznał zamieszkałego przy 6569 W. Wellington Ave. w Chicago, Janusza Kopycinskiego winnego zarzucanych mu czynów. 30-latek oskarżony był o zakłócanie porządku publicznego, napaść na policjanta oraz stawianie oporu w czasie aresztowania. Polakowi grozi kara 7 lat pozbawienia wolności. Wyrok w tej sprawie zapadnie 24 maja.

Do incydentu z udziałem Polaka doszło 13 maja ubiegłego roku przed miejskim ratuszem. Były burmistrz Richard Daley po raz ostatni opuszczał siedzibę władz miasta, po 22 latach odchodząc z urzędu. Polityka żegnał tłum mieszkańców. Był wśród nich Polak, który zaczął krzyczeć wulgarne słowa “f**k the mayor”. Mężczyzna splunął w kierunku próbujących go uciszyć policjantów, popchnął jednego z funkcjonariuszy który upadając został draśnięty przez autobus i trafił do szpitala. Kopycinski odmówił wylegitymowania się i stawiał opór w czasie aresztowania.

To nie pierwszy raz kiedy Polak wszedł w konflikt z prawem. W 2007 roku Kopycinski został uznany winnym pobicia policjanta, jednak sąd uznał że mężczyzna jest psychicznie chory. Kopycinski był wcześniej skazany za stawianie oporu podczas aresztowania. W 2005 roku Polak przyznał się do napaści na funkcjonariusza publicznego.

mp

11 KOMENTARZE

 1. Biedak. Nikt go nie obroni? GdZie są rodacy, ziomale, kOledzy?
  Gdzie organizacje zajmujące się przypadkami osób odchylonych od normy? Z historii życiowej gościa wynika, że powinien trafić gdzie indziej a nie do więzienia. Amerykanie zamykają specjalistyczne placówki pomocy medycznej (-).
  Społeczności jak nasza mają inne problemy.
  Niech ludzie wiedzą na kogo można liczyć!

  • cytuje:
   “30-latek oskarżony był o zakłócanie porządku publicznego, napaść na policjanta oraz stawianie oporu w czasie aresztowania. ”
   gdzie tam jest slowo o zarzutach obelg w kierunku burmistrza?
   naplucie na kogos ( tutaj akurat ” w kierunku”to jest naruszenie jego nietykalnosci , co w tym kraju oznacza popchniecie policjanta kazdy chyba wie . na co wiec liczysz- ze konsul sie wstawi za niego? jakby aresztowali kogos z “bandy lucji sliwy” pod konsulatem za gloszenie pogladow , to tak, nawet – powtarzam: nawet mariano by sie wstawil a tutaj mamy do czynienia z facetem ktoremu bardziej lekarz powinien pomoc majac na uwadze jego wczesniejsze problemy.

 2. Okay Mariano niby masz tylko ze to jest niby wolny kraj i jezeli ten czlowiek krzyczal do burmistrza to dlaczego policjant go zatrzymal i dlaczego policjant stanal na jego drodze splucia To co pogadac juz sobie nie wolno a na prezydenta tez przeciez krzycza. Wydaje mi sie ze adwokat nawet ten z urzedu go wybroni
  Gdzie jest ta wolnosc co tak w innym artykule rozpisywano sie

REKLAMA

2128846160 views

REKLAMA

REKLAMA

2128846177 views

REKLAMA

REKLAMA

2130642496 views

REKLAMA

2128846184 views

REKLAMA

2128846190 views

REKLAMA

2128846194 views