REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Polacy aresztowani za zmuszanie do prostytucji

Polacy aresztowani za zmuszanie do prostytucji

-

Dwójka Polaków 49-letni Roman Kurek i 37-letnia Sylwia Topolewski zostali aresztowani pod zarzutem udziału w procederze zmuszania bezdomnych kobiet do prostytucji w zamian za narkotyki. Polacy rekrutowali ofiary dla 52-letniego Keitha Williamsa, który kierował działalnością stręczycielską i maltretował uwięzione kobiety.

fot.Keith Williams, Sylwia Topolewski, Roman Kurek
fot.Prokuratura hrabstwa Cook/ Keith Williams, Sylwia Topolewski, Roman Kurek

REKLAMA

2147483647 clicks

O rozbiciu grupy działającej w Schiller Park na zachodnich przedmieściach  poinformowała prokurator hrabstwa Cook Anita Alvarez. Z ustaleń śledczych wynika, że do domu należącego do Keitha Williamsa (pseudonim „Shampoo”) kuzynostwo Roman Kurek i Sylwia Topolewski zwabiali, pod obietnicą zarobku, młode bezdomne kobiety, często walczące z uzależnieniem. Kobiety były więzione i zmuszane do uprawiania seksu.

Warunki w jakich przetrzymywane były ofiary śledczy opisali jako „rodem z horroru”. Kobiety były więzione i odurzane narkotykami, do których miały słabość. Te, które nie oddały alfonsowi pieniędzy za seks z klientami były bite i głodzone. „Shampoo” miał także oddawać na nie mocz.

Roman Kurek pracował dla szajki także jako kierowca; był odpowiedzialny za transport kobiet z domu, gdzie były przetrzymywane, w miejsca, gdzie świadczyły usługi seksualne. Następnie odwoził je do Schiller Park, uniemożliwiając ewentualną ucieczkę.

Sylwia Topolewski była odpowiedzialna za kilkukrotne w ciągu dnia podawanie przetrzymywanym kokainy i heroiny, tak by utrzymywać kobiety w stałym uzależnieniu.

Williams, Kurek i Topolewski usłyszeli w piątek szereg zarzutów – od nakłaniania do prostytucji, po przetrzymywanie ofiar wbrew ich woli i handel żywym towarem.

Za wypuszczenie na wolność Keitha Williamsa sąd wyznaczył kaucję w wysokości 650 tys. dol. W przypadku Romana Kurka i Sylwii Topolewski kaucję wyznaczono na 350 tys. dol.

mp

ZOBACZ WIDEO

5 KOMENTARZE

  1. MKZ słusznie zauważyłes, dodać jeszcze kradzieże, DUI, i nie ma się co dziwić, że amerykanie za nami nie przepadają. Niekiedy musimy spojrzeć prawdzie w oczy, a tak na marginesie gdzieś zniknął C-C chyba Obama wsadził go do zakładu dla …. w ramach reformy zdrowia. Jeden oszołom mniej, zaraz zawitała Polska kultura wypowiedzi, to mi się bardzo podoba, argumenty a nie epitety, dalej tak trzymać.

    • No wlasnie koles. Napisz cos na temat “sagi” senatora Menedeza. Portal jak narazie milczy. Jako “wybitny” przedstawiciel demokratycznego oszolomstwa zrobisz to napewno w sposob kulturalny i obiektywny. Nie bedziesz chyba tak arogancki jak twoj idol z Bialego Domu. Demokratyczne oszolomstwo i kultura wypowiedzi – to sa dwie przeciwstawne rzeczy. Wasz glowny cel to oglupienie Polakow, ktory nie wiedza gdzie szukac wiarygodnych informacji.

REKLAMA

2131811683 views

REKLAMA

REKLAMA

2131811698 views

REKLAMA

REKLAMA

2133608018 views

REKLAMA

2131811708 views

REKLAMA

2131811711 views

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

REKLAMA

2131811715 views