REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pogróżki w kolejnym chicagowskim liceum

Pogróżki w kolejnym chicagowskim liceum

-

Wiadomość z pogróżkami znaleziono we wtorek wieczorem na ścianie toalety kolejnego chicagowskiego liceum – tym razem Lane Tech na północy miasta. Policja wszczęła śledztwo. To już co najmniej trzeci podobny incydent w chicagowskich szkołach średnich w ciągu ostatnich tygodni.

Władze Lane Tech High School w piątek, 14 grudnia około godz. 9 pm zawiadomiły chicagowską policję o napisie znalezionym w toalecie, który zapowiada przemoc w szkole, do której ma dojść w czwartek.

REKLAMA

Wcześniej tego samego dnia inne liceum na północy Chicago, Lincoln Park, otrzymało anonimowy telefon z pogróżkami dotyczącymi bomby w budynku. Uczniowie zostali zamknięci w klasach z zakazem ich opuszczania. W zeszłym tygodniu w tej samej szkole napis w męskiej toalecie groził strzelaniną 14 grudnia, a 30 listopada podobne pogróżki znaleziono w Whitney Young Magnet High School.

W żadnej ze szkół nie odwołano zajęć, lecz uczniowie muszą liczyć się ze zwiększoną obecnością policji i podwyższonym poziomem bezpieczeństwa, m.in. bardziej szczegółową kontrolą przy wchodzeniu do budynków.

Dyrekcje szkół w e-mailu do rodziców zapewniają, że nie lekceważą żadnych pogróżek i proszą o pomoc i współpracę w zgłaszaniu podejrzanej aktywności.

(jm)

fot.Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Walijskie ciasteczka z patelni

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks