REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Podwyżka płacy minimalnej w Illinois do 10 dol. na godz. Stawka w Chicago...

Podwyżka płacy minimalnej w Illinois do 10 dol. na godz. Stawka w Chicago nawet wyższa

-

Wraz z początkiem lipca w Illinois wchodzi w życie podwyżka płacy minimalnej do 10 dol. za godzinę. Taka stawka od 1 lipca będzie obowiązywać na terenie całego stanu. Wyższe minimalne wynagrodzenie będą otrzymywać pracownicy w powiecie Cook i na terenie Chicago.

Stanowa najniższa stawka godzinowa w środę 1 lipca wzrasta do 10 dol. To druga podwyżka w niecały rok uwzględniona w ustawie, która zapewnia ścieżkę do wprowadzenia w Illinois minimalnego wynagrodzenia w wysokości 15 dol. do 2025 roku. Na początku stycznia tego roku płaca minimalna w stanie wzrosła o dolara do 9,25 dol. Podobne jednodolarowe podwyżki będą wprowadzane 1 stycznia każdego roku, dopóki stawka nie osiągnie 15 dol. na godzinę w 2025 r.

REKLAMA

Wyższe stawki niż stanowa obowiązują już na terenie powiatu Cook i w Chicago. Płaca minimalna w powiecie Cook z dniem 1 lipca wzrasta z 12 dol. do 13 dol. Miasto Chicago wprowadza podwyżkę minimalnego wynagrodzenia z 13 dol. do 13,50 dol. dla osób pracujących w firmach zatrudniających od czterech do 20 pracowników, a w przypadku tych zatrudniających 21 lub więcej osób wynagrodzenie godzinowe wzrasta do 14 dol.

Zgodnie z prawem stanowym inne regulacje obowiązują pracowników regularnie otrzymujących napiwki. Pracodawcy mogą im wypłacać  60 proc. minimalnej stawki godzinowej.

Osoby, które nie ukończyły 18 lat i pracują mniej niż 650 godzin rocznie, otrzymują w Illinois wynagrodzenie minimalne w wysokości 8 za godzinę.

Dyrektor Stanowego Departamentu Pracy Michael Kleinik oczekuje, że pracodawcy wprowadzą podwyżkę płacy minimalnej w życie, ale jednocześnie zachęcił pracowników do sprawdzania, czy  ich wynagrodzenie od 1 lipca br. uwzględnia wyższe stawki.

Do tematu minimalnego wynagrodzenia powrócimy na naszych łamach.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks