REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Budżet niezatwierdzony. Podwyżka minimalnej stawki przegłosowana

Budżet niezatwierdzony. Podwyżka minimalnej stawki przegłosowana

-

Izba Reprezentantów Illinois nie zatwierdziła 31 maja ustawy budżetowej. Dzień wcześniej przegłosowała podwyżkę minimalnej stawki w naszym stanie z obecnych 8,25 do 15 dol. na godzinę w ciągu pięciu lat.

Głosowanie ws. ustawy budżetowej nie odbyło się 31 maja w ostatnim dniu sesji wiosennej parlamentu stanowego. Spiker Izby Reprezentantów Michael Madigan oświadczył, że w czerwcu będą kontynuowane negocjacje budżetowe z gubernatorem Brucem Raunerem i republikańskimi ustawodawcami. Przypomnijmy, że Illinois nie ma budżetu już dwa lata z powodu politycznej przepychanki w Springfield.

REKLAMA

Dzień wcześniej Izba przegłosowała podwyżkę minimalnego wynagrodzenia. Obecnie minimalna stawka w Illinois wynosi 8,25 dol./godz. W świetle proponowanej zmiany stawki dla pracowników w wieku ponad 18 lat byłyby stopniowo podnoszone do roku 2022. Plan zakłada również kredyt podatkowy dla firm posiadających 50 i mniej pracowników. 30 maja stanowi ustawodawcy przegłosowali projekt większością 61 do 53.

Zwolennicy projektu twierdzą, że plan pomoże pracującym mieszkańcom Illinois wiązać koniec z końcem. Jego przeciwnicy uważają, że zwiększenie minimalnej stawki zaszkodzi przedsiębiorcom w Illinois.

Nie wiadomo jeszcze, czy gubernator Bruce Rauner podpisze ustawę. Wcześniej wskazywał on, że poprze podwyżkę minimalnej stawki w połączeniu z innymi zmianami regulacyjnymi.

(jm, ao)

fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks