REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Podwojenie kar za omijanie opuszczonych zapór kolejowych

Podwojenie kar za omijanie opuszczonych zapór kolejowych

-

fot.Ewa Malcher
fot.Ewa Malcher

Legislatura stanowa zatwierdziła i przesłała gubernatorowi Raunerowi do podpisania projekt ustawy podwajającej kary grzywny za przejechanie obok zamkniętych zapór kolejowych przy włączonej sygnalizacji ostrzegawczej.

REKLAMA

Projekt przewiduje podwyższenie kar z obecnych 250 dol. do 500 dol. za pierwsze tego typu wykroczenie i z 500 dol. do 1 tys. dol. za każde następne. Członkowie Izby stanowej zatwierdzili ustawę jednomyślnie. W ubiegłym miesiącu propozycja zyskała aprobatę Senatu w pełnym składzie. – Obecnie gubernator zapoznaje się z jej treścią – stwierdziło biuro Raunera w wydanym komunikacie.

– Nasze przesłanie jest jednoznaczne: gdy szlabany są opuszczone, a sygnalizacja świetlno-dźwiękowa włączona nie wolno przejeżdżać przez tory. W przeciwnym razie trzeba zapłacić wysoką grzywnę. W razie wypadku, nie tylko ginie lekkomyślny kierowca, ale z tego powodu  tysiące pasażerów Metry spóźniają się do pracy, a także zmotoryzowani, którzy nie mogą w tym miejscu skorzystać z przejazdu kolejowego – ostrzega dyrektor wykonawczy Metry Don Orseno.

W roku ubiegłym w Illinois zanotowano 140 kolizji na przejazdach kolejowych. Więcej takich wypadków miało miejsce tylko w Teksasie i Kalifornii. W 25 proc. zderzeń pociągu z samochodem doszło w chwili, gdy były opuszczone zapory kolejowe i włączone sygnały ostrzegawcze.

Jeśli ustawa wejdzie w życie, to Illinois − posiadający po Teksasie drugi pod względem długości system trakcji kolejowych − wprowadzi najsurowsze w całym kraju kary za omijanie opuszczonych zapór. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks