REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Podróżowałeś na Thanksgiving? Obserwuj zdrowie i testuj się – apeluje gubernator

Podróżowałeś na Thanksgiving? Obserwuj zdrowie i testuj się – apeluje gubernator

-

Osoby, które wbrew zaleceniom władz podróżowały w Święto Dziękczynienia lub spędziły je w towarzystwie osób, z którymi nie mieszkają na co dzień, powinny monitorować swój stan zdrowia i poddać się testowi na koronawirusa – apelował we wtorek gubernator Illinois J.B. Pritzker.

Wtorkowy wzrost zachorowań na COVID-19 (12 542 nowych przypadków i 125 zgonów) –  po jedenastu dniach tendencji zniżkowej – to, zdaniem gubernatora, rezultat zgromadzeń, do których doszło w połowie listopada. Najbliższe tygodnie pokażą nam groźne konsekwencje odradzanych przez służby zdrowia podróży spotkań towarzyskich podczas Święta Dziękczynienia – mówił Pritzker podczas we wtorek podczas codziennego briefingu prasowego.

REKLAMA

Dlatego, zdaniem gubernatora, osoby, które nie zachowały dystansu społecznego i nie nosiły masek podczas świątecznych spotkań, choć teraz czują się dobrze, mogą zarażać innych. Zalecił, by osoby, które doświadczają symptomów, pozostały w domach, zaś ci, którzy podróżowali, poddali się testowi na koronawirusa w ciągu 5-7 dni od powrotu do Illinois, nawet jeśli nie mają żadnych symptomów.

Pritzker powtórzył, że najbliższe świąteczne tygodnie powinny być czasem wzmożonej czujności – pozostania w domach, a w razie konieczności wyjścia noszenia masek ochronnych, zachowywania dystansu społecznego i stosowania innych zaleceń służb zdrowia w miarę jak Illinois, Chicago i cały świat oczekują na szczepionkę przeciwko COVID-19.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA