REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Podmiejski hotel przeprasza za zorganizowanie ogromnego przyjęcia weselnego

Podmiejski hotel przeprasza za zorganizowanie ogromnego przyjęcia weselnego

-

Podmiejski hotel Northbrook Hilton przeprasza za zorganizowanie gigantycznego przyjęcia weselnego na ponad 300 osób, pomimo obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Władze sanitarne uważają, że impreza jest wielkim ogniskiem zakażeń.

Służby zdrowia publicznego powiatu Cook mają pełne ręce roboty po ogromnym przyjęciu weselnym, które odbyło się w środę 2 grudnia w hotelu Northbrook Hilton – próbują wyśledzić kontakty 300 uczestników imprezy.

REKLAMA

„Ludzie nie mieli masek. Byli stłoczeni razem, ryzyko transmisji i zrobienie z tego wydarzenia, które rozniesie chorobę bardzo szeroko jest wysoce prawdopodobne” – powiedziała dr Rachel Rubin z Cook County Public Health.

Naoczni świadkowie szacują, że w przyjęciu brało udział od 200 do 300 osób. Departament Zdrowia Publicznego Cook County grozi hotelowi grzywnami za wykroczenia. Od organizatora wesela oczekuje pełnej listy uczestników – wiadomo, że część z nich pochodziła spoza stanu Illinois, m.in. z Pensylwanii, Kentucky i Teksasu.

„Wszyscy muszą poddać się kwarantannie przez 14 dni: zarówno osoby, które były gośćmi, te, które pracowały na tym weselu, wszyscy, którzy to wesele zaplanowali, wszyscy, którzy byli w tym hotelu ”– powiedziała dr Rubin.

Do zdarzenia odniósł się gubernator J.B. Pritzker. „Organizacja takiego wydarzenia jest bardzo nieodpowiedzialna ze strony hotelu. Oni również naruszyli zasady i powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności” – powiedział.

W oświadczeniu Northbrook Hilton, niebędący częścią korporacji Hilton, wyjaśnił, że „ślub został zarezerwowany przed wprowadzeniem obostrzeń przez stan”, ale zarządzający szczerze żałują, że wydarzenie odbyło się. Właściciele hotelu przeprosili również gości, pracowników hotelu i chicagowian.

Nie jest to jedyna tak impreza, jaka miała miejsce w okolicach Chicago w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o podobnym zgromadzeniu w Chicago. Służby zdrowia publicznego podkreślają, że obowiązujące obecnie przepisy (Tier-3) nie zezwalają na organizowanie wesel.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA