REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPodejrzany o zabójstwo mieszkanki Schaumburga czeka na deportację

Podejrzany o zabójstwo mieszkanki Schaumburga czeka na deportację

-

Tiffany Trasher i podejrzany o dokonanie morderstwa Bulmaro Mejia-Maya fot.Facebook, komenda policji w Schaumburgu
Tiffany Thrasher i podejrzany o dokonanie morderstwa Bulmaro Mejia-Maya fot.Facebook, komenda policji w Schaumburgu

Bulmaro Mejia-Maya, podejrzany o gwałt i uduszenie 33-letniej Tiffany Thrasher z Schaumburga, zatrzymany na Florydzie, będzie deportowany do Meksyku, mimo posiadania zielonej karty.

REKLAMA

Bulmaro Mejia-Maya usłyszał zarzuty dokonania morderstwa pierwszego stopnia, wtargnięcia do domu i gwałtu. Mężczyznę zatrzymano w Jacksonville na Florydzie 19 kwietnia.

29-latek ma na swoim koncie konflikty z prawem: w 2012 r. na Florydzie został skazany na 117 dni więzienia za udział w zbrojnej napaści, zaś w stanie Utah jest poszukiwany za niestawienie się w sądzie w związku z posiadaniem narkotyków.

Jak powiedziała Marilu Cabrera, rzeczniczka prasowa chicagowskiego oddziału urzędu imigracyjnego (U.S. Citizenship and Immigration Services), w przeszłości żadne z powyższych przestępstw nie kwalifikowałoby mężczyzny do deportacji, chroniłby go bowiem status rezydenta. Jednak w związku z dekretem prezydenta Trumpa podpisanym w lutym tego roku, na deportację narażeni są wszyscy imigranci, także ci z zielonymi kartami, jeśli weszli w konflikt z prawem.

Przypomnijmy, że Tiffany Thrasher została znaleziona martwa w jej apartamencie w Schaumburgu; według wstępnych ustaleń, kobieta została uduszona. Ciało Thrasher policja znalazła 16 kwietnia w wynajmowanym przez nią mieszkaniu w okolicy 2600 Clipper Drive.

Funkcjonariusze zjawili się w mieszkaniu na prośbę zaniepokojonych przyjaciół kobiety, kiedy Tiffany nie pojawiła się w kościele w niedzielę wielkanocną.

Mejia-Maya mieszkał przez ostatnich 6 miesięcy w apartamencie w Schaumburgu w sąsiednim budynku, ale do końca nie wiadomo, czy ofiara i zabójca się znali.

Mężczyzna na razie przebywa w więzieniu na Florydzie.

(tz, mu, jm)

REKLAMA

2122216142 views

REKLAMA

REKLAMA

2122216159 views

REKLAMA

REKLAMA

2124012479 views

REKLAMA

2122216169 views

REKLAMA

2122216175 views

REKLAMA

2122216179 views