REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pobity w szpitalu chce odszkodowania

Pobity w szpitalu chce odszkodowania

-

Allan S. Berman jadł posiłek w kafeterii szpitala Northwest Memorial, gdy został poproszony o opuszczenie sali. Jego odmowa spotkała się z gwałtowną reakcją ochroniarzy, którzy zawlekli go do piwnicy i pobili. W czwartek pozew przeciwko szpitalowi wpłynął do sądu.

Do zdarzenia doszło w 2013 roku. Według wersji 68-letniego Bermana, był on stałym pacjentem szpitala, w którym leczył uraz biodra. Mężczyzna regularnie przychodził do Northwest Memorial na wizyty kontrolne. Tak było również 4 lutego 2013 r.; mężczyzna odwiedził lekarza, po czym postanowił zjeść posiłek w szpitalnej kafeterii. W trakcie jedzenia podszedł do niego ochroniarz i zażądał opuszczenia sali. Berman miał odpowiedzieć, że wyjdzie jak tylko skończy jeść.

REKLAMA

To co zdarzyło się potem przypomina scenariusz kiepskiego filmu. Czterech ochroniarzy otoczyło staruszka i powaliło go na ziemię. Skutego kajdankami zaprowadzili do szpitalnej piwnicy i pobili. Następnie jeden z ochroniarzy zabrał jego ID i prywatne zdjęcia, które mężczyzna miał w portfelu. Allana S. Bermana wyrzucono na bruk z przykazaniem “aby nigdy już tu nie wracał”.

Podczas kolejnych wizyt u swojego lekarza mężczyzna prosił o eskortę w obawie przed brutalnymi ochroniarzami.

Pozew, który wpłynął w czwartek do sądu okręgowego powiatu Cook zawiera zarzuty pobicia, przetrzymywania wbrew woli ofiary i narażenie mężczyzny na urazy fizyczne i emocjonalne. Berman żąda od szpitala finansowego zadośćuczynienia za poniesione szkody.

Według informacji portalu NBC5 przedstawiciele szpitala nie skomentowali tej sprawy.

(gd)

fot.Google Map

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks