REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPo sobotniej strzelaninie w Millennium Park godzina policyjna dla nieletnich (WIDEO)

Po sobotniej strzelaninie w Millennium Park godzina policyjna dla nieletnich (WIDEO)

-

Po niespokojnym weekendzie w centrum Chicago burmistrz Lori Lightfoot wprowadziła godzinę policyjną dla nieletnich w Parku Milenijnym. Jej decyzja jest związana ze strzelaniną w pobliżu popularnej „Fasolki”, gdzie zginął 16-latek.

16-letni Seandell Holliday został zastrzelony w sobotę w nocy w pobliżu „Fasolki” , jednej z chicagowskich atrakcji turystycznych w Parku Milenijnym w centrum Chicago. O jego morderstwo został oskarżony 17-latek. Postawiono mu zarzut morderstwa drugiego stopnia i nielegalnego użycia broni palnej.

REKLAMA

W sobotni wieczór kilkuset młodych ludzi zgromadziło się ponownie w centrum miasta i zakłócało porządek publiczny na ulicach. W związku z tym policja aresztowała 26 nieletnich i pięć osób dorosłych. Skonfiskowano także kilka sztuk broni.

W celu powstrzymania weekendowego chaosu w centrum Chicago, burmistrz Lori Lightfoot wprowadziła godzinę policyjną. Od czwartku do niedzieli nieletni bez opieki osoby dorosłej nie będą mogli przebywać w Parku Milenijnym po godzinie 6 pm. Nie wiadomo, jak policja będzie egzekwować to rozporządzenie.

W poniedziałek rano odbyła się konferencja prasowa burmistrz Loli Lightfoot i przedstawicieli różnych miejskich agencji poświęcona sobotnim wydarzeniom.

Komendant chicagowskiej policji David Brown mówił w niedzielę, że władze miasta nie będą tolerować przemocy w żadnej dzielnicy, ale priorytetem  jest obecnie zapewnienie bezpieczeństwa w Millennium Park.

„Duże grupy młodych ludzi wydają się gromadzić w centrum miasta w weekendy nie przez przypadek, ale w wyniku skoordynowanych wysiłków zrodzonych w mediach społecznościowych” – powiedział Brown.

(tos)

REKLAMA

2107534044 views

REKLAMA

2107534276 views

REKLAMA

2109330667 views

REKLAMA

2107534417 views

REKLAMA

2107534516 views

REKLAMA

2107534624 views