REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Planetarium Adlera ma 90 lat i nowe logo

Planetarium Adlera ma 90 lat i nowe logo

-

Popularne chicagowskie planetarium zaprezentowało nowe logo z okazji obchodzonych w tym roku 90 urodzin. To pierwsza zmiana wizerunku od chwili powstania placówki w 1930 roku.

Nowe, żółte logo ze stylizowaną literą A ma przypominać odwiedzającym, by zawsze spoglądać w górę i sięgać po gwiazdy. Prace nad nową marką trwały ponad półtora roku, bo nowe logo miało spełniać szereg warunków, m.in. odzwierciedlać misję, wizję i wartości szacownej instytucji naukowej w Chicago. Żółty kolor ma sygnalizować optymizm i przypominać o kolorze słońca.

REKLAMA

Adler Planetarium powstało w 1930 roku na powierzchni 3000 m kw. nad brzegiem jeziora Michigan. Założycielem placówki był przedsiębiorca Max Adler. Było to pierwsze planetarium zbudowane poza Europą i do dziś jest najstarsze na zachodniej półkuli.

Przez całą zimę Planetarium Adlera oferuje bezpłatny wstęp w wybrane dni: 22 stycznia, 4-6, 11-13 i 17-20 lutego oraz 9-12 marca. Placówka otwarta jest od 9 am do 4 pm. Z darmowego wstępu skorzystać mogą posiadacze ważnego dokumentu tożsamości (ID) wydanego przez stan Illinois.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks