REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Piosenka Eddie Blazonczyka oficjalnym utworem Illinois?

Piosenka Eddie Blazonczyka oficjalnym utworem Illinois?

-

fot.Wikipedia
fot.Wikipedia

Polka, zdobywczyni nagrody Grammy, jest coraz bliżej zyskania tytułu oficjalnego utworu stanu Illinois.

REKLAMA

Dziennik “Southern Illinoisan” informuje, że stanowa Izba Reprezentantów w głosowaniu opowiedziała się za uznaniem “Polka Celebration” w wykonaniu Eddie Blazonczyka oficjalnym utworem stanu Illinois. Utwór “Polka Celebration” znalazłby się na liście oficjalnych symboli stanu: kwiatu – fiołka, ptaka – kardynała i drzewa – dębu białego.

Robert Martwick, demokratycznym kongresman stanowy z Chicago przyznaje, że propozycję ustanowienia piosenki Blazonczyka oficjalnym utworem stanu Illinois wysunął jeden z jego wyborców zasiadający w radzie dyrektorów International Polka Association. Polityk dodaje też, że akceptacja tej propozycji byłaby oddaniem hołdu dla wkładu Polaków w rozwój stanu.

Ustawodawcy Illinois, stanu z oficjalnym przydomkiem “Ziemia Lincolna” rozważają obecnie propozycję uznania kukurydzy oficjalnym warzywem a ciasta dyniowego oficjalnym wypiekiem stanu.

Eddie Blazonczyk urodizł się w 1941 w Chicago. Był amerykańskim muzykiem polskiego pochodzenia, znanym wykonawcą polki i liderem zespołu The Versatones. Album zespołu, zatytułowany “Another Polka Celebration” zdobył w roku 1986 nagrodę Grammy w kategorii “utwory etniczne”. Został także nagrodzony National Endowment for the Arts, wyróżnieniem dziedzictwa za rok 1998. Błazonczyk zmarł w 2012 roku. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks