REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Piloci United Airlines nie zostaną wysłani na bezpłatne urlopy

Piloci United Airlines nie zostaną wysłani na bezpłatne urlopy

-

Linie United Airlines i związek zawodowy reprezentujący pilotów osiągnęły porozumienie w sprawie ich przymusowych bezpłatnych urlopów. Przewoźnik ostrzegał wcześniej, że decyzja wejdzie w życie z dniem 1 października.

United Airlines, mające swoją siedzibę w Chicago, miesiąc temu poinformowały, że planują na przymusowy bezpłatny urlop (furlough) wysłać wraz z początkiem października około 16 tys. pracowników, w tym 2850 pilotów. Z dniem 30 września przewoźnika nie będzie obowiązywać klauzula dotycząca niezwalniania pracowników wprowadzona w ramach pomocy federalnej.

REKLAMA

Rozmowy związku zawodowego (United Airlines Chapter of the Air Line Pilots Association) i przedstawicieli United Airlines zakończyły się porozumieniem, na mocy którego przewoźnik nie wyśle na bezpłatny urlop prawie 3 tys. pilotów. Nie ujawniono zapisów umowy, która musi jeszcze zostać zatwierdzona przez członków i liderów związku.

United Airlines, podobnie jak inni amerykańscy przewoźnicy, zmagają się ze skutkami gwałtownego spadku liczby pasażerów z powodu pandemii koronawirusa. W najgorszym okresie zapotrzebowanie na przewozy lotnicze w USA spadło nawet o 95 proc.

W związku z dalszymi problemami finansowymi przewoźnicy domagają się kolejnej pomocy od rządu federalnego, który w ramach ustawy CARES Act przekazał wiosną liniom lotniczym 25 mld dol. Wraz z jej otrzymaniem przewoźnicy zobowiązali się do niezwalniania pracowników do 30 września i zgodzili się na szereg innych warunków.

American Airlines zapowiedziały, że planują w październiku wysłać na przymusowy bezpłatny urlop 19 tys. pracowników, a Delta Air Lines około 2 tys. pilotów.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks