REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPierwsze od maja obrady stanowego parlamentu w Springfield

Pierwsze od maja obrady stanowego parlamentu w Springfield

-

Stanowy parlament w Springfield zaplanował ostatnią sesję w starym składzie. Posiedzenie rozpoczynające się w piątek 8 stycznia będzie pierwszym od maja. Nowa stanowa legislatura zostanie zaprzysiężona 13 stycznia. 

Ze względu na pandemię i podjęte środki bezpieczeństwa nie wszyscy powrócą na Kapitol w Springfield. Izba Reprezentantów stanu Illinois ma obradować w Bank of Springfield Centre, ponieważ jest tam więcej miejsca i można utrzymać odpowiednie, bezpieczne odległości między uczestnikami obrad.

REKLAMA

Oczekuje się, że stanowy Senat zbierze się w siedzibie parlamentu. Będzie to ostatnia sesja legislatury stanowej 101. kadencji. Określana jest kolokwialnym terminem „lame duck”, jak potocznie nazywa się okres od wyborów do inauguracji. Ponownie wybrani i nowi członkowie stanowego parlamentu zostaną zaprzysiężeni na pierwszej sesji 102. stanowego parlamentu zaplanowanej na 13 stycznia.

Niewykluczone, że ustawodawcy na wznowionych w piątek obradach zajmą się sprawą podwyżki podatku dochodowego, o co zaapelował gubernator JB Pritzker. Po odrzuceniu w listopadowych wyborach poprawki do stanowej konstytucji (Fair Tax Amendment), której przyjęcie pozwoliłoby zmienić dotychczasowy stały (liniowy – flat income tax rate) podatek od dochodów na podatek ruchomy (stopniowalny, progresywny – progressive, graduated), gubernator wezwał stanowych ustawodawców do uchwalenia 66-procentowej podwyżki stawki podatku dochodowego dla wszystkich.

Administracja Pritzkera prognozuje deficyt w wysokości 3,9 miliarda dolarów w roku fiskalnym kończącym się 30 czerwca 2021 r. Illinois straciło mniej więcej połowę zaplanowanych dochodów z podatków z powodu ograniczeń pandemicznych wpływających na biznesy i zatrudnienie.

Oczekuje się, że na pierwszej od 200 dni sesji legislacyjnej stanowi parlamentarzyści zajmą się także regulacjami dotyczącymi prowadzenia wirtualnych obrad. Propozycja ma popracie zarówno Demokratów, którzy mają większość w obu izbach stanowej legislatury, jaki i Republikanów. Zdalne posiedzenia byłyby możliwe w sytuacjach kryzysowych, takich jak pandemia. Z powodu pandemii koronawirusa i braku przepisów regulujących wirtualne posiedzenia, stanowi parlamentarzyści nie obradowali od końca maja 2020 r., kiedy zebrali się na krótkim posiedzeniu, by zatwierdzić budżet. 

REKLAMA

2103322536 views

REKLAMA

2103322769 views

REKLAMA

2105119161 views

REKLAMA

2103322912 views

REKLAMA

2103323012 views

REKLAMA

2103323121 views