REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pieniądz ciągnie pieniądz. 4 mln dla gubernatora Raunera

Pieniądz ciągnie pieniądz. 4 mln dla gubernatora Raunera

-

Sam Zell fot.Tannen Maury/EPA
Sam Zell fot.Tannen Maury/EPA

Miliarder Sam Zell wpłacił na konto nowego Super PAC-u, komitetu akcji politycznej, wspierającego Bruce’a Raunera 4 mln dolarów. To jedna z największych wpłat w historii stanu.

REKLAMA

Organizacja polityczna Turnaround Illinois, zajmująca się lobbingiem i wcielaniem w życie ustawodawczych pomysłów gubernatora Bruce’a Raunera, otrzymała w piątek niebagatelny zastrzyk gotówki – 4 mln dolarów.

Hojnym ofiarodawcą jest miliarder Sam Zell, potentat na rynku nieruchomości, którego rodzice − Ruchla i Berek Zielonka −  byli żydowskimi imigrantami z Polski.  Donacja z pewnością wesprze starania administracji Raunera o wprowadzenie inicjatyw ustawodawczych korzystnych dla dużych korporacji, a ograniczających znaczenie związków zawodowych. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w Springfield już wkrótce, jako że wiosenna sesja legislacyjna kończy się za miesiąc.

Super PAC został utworzony w zeszłym miesiącu przez wspierających kampanię wyborczą Bruce’a Raunera Lesleya Sweeneya i Michaela G. Adamsa. 4 mln dol. wpłacone przez Sama Zella wzmocnią polityczny fundusz Raunera i ułatwią przeforsowanie pożądanych przez republikanów ustaw.

Jeszcze przed wpłatą Bruce Rauner dysponował zebranymi w czasie kampanii wyborczej 10 mln dol., a kolejne 10 mln to prywatne pieniądze polityka.

(gd)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

Smutne skutki dystansowania

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks