REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pięć kolejnych stanów na chicagowskiej liście kwarantanny

Pięć kolejnych stanów na chicagowskiej liście kwarantanny

-

Kolorado, Delaware, Ohio, Teksas i Zachodnia Wirginia zostały dodane do chicagowskiej listy stanów z wymogiem kwarantanny po przyjeździe do Chicago. Jest na niej aktualnie 30 stanów i jedno terytorium.  Władze stanu  wydały odpowiednie ostrzeżenia dla podróżnych.

Lista obejmuje obecnie następujące stany: Alabamę, Alaskę, Arkansas, Kolorado, Delaware, Idaho, Indianę, Iowę, Kansas, Kentucky, Minnesotę, Mississippi, Missouri, Montanę, Nebraskę, Nevadę, Nowy Meksyk, Karolinę Północną, Północną Dakotę, Ohio, Oklahomę, Rhode Island, Karolinę Południową, Południową Dakotę, Tennessee, Teksas, Utah, Zachodnią Wirginię, Wisconsin i Wyoming oraz Portoryko, amerykańskie terytorium.

Obowiązek 14-dniowej kwarantanny obowiązuje podróżnych przybywających do Chicago. Wyjątkiem od tej reguły są tzw. „pracownicy kluczowi”, ale wymaga się od nich pisemnego poświadczenia z miejsca zatrudnienia.

Niezastosowanie się do obowiązku kwarantanny może skutkować w nałożeniu mandatu w wysokości 100 – 500 dolarów dziennie, w sumie kara nie może jednak przekroczyć 7 tys. dolarów. Na chicagowską listę kwarantanny trafiają stany, w których przez siedem dni liczba nowych zachorowań utrzymuje się na poziomie co najmniej 15 przypadków dziennie na 100 tys. mieszkańców.

Zarządzenie dotyczące obowiązku kwarantanny weszło w życie 6 lipca. Aktualizacja dokonywana jest w każdy wtorek, a przepisy wchodzą w życie w każdy kolejny piątek. Mieszkańcy Illinois muszą poddawać się kwarantannie w Nowym Jorku i New Jersey.

Kwarantanny od podróży nie wymagają władze stanu Illinois. Równocześnie Departament Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH) udostępnia mapę z informacją o stopniu ryzyka podróżowania do innych stanów. Kryteria szacowania ryzyka są tożsame z tymi używanymi przez Chicagowski Departament Zdrowia Publicznego (CDPH).

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks