REKLAMA

2130463027 views

REKLAMA

2130463026 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPełna opieka zdrowotna rok po porodzie dla matek w Illinois

Pełna opieka zdrowotna rok po porodzie dla matek w Illinois

-

Administracja Pritzkera ogłosiła, że Illinois jest pierwszym stanem, który rozszerzy pełne świadczenia Medicaid dla matek do 12 miesięcy po porodzie. Ubezpieczenie będzie obowiązywać podczas całego okresu poporodowego i ma pomóc rozwiązać problem zachorowalności i śmiertelności wśród młodych matek.

Gubernator Pritzker ogłosił we wtorek, 13 kwietnia, że Illinois jest pierwszym stanem w kraju, który rozszerzył pełne świadczenia Medicaid od 60 dni do 12 miesięcy po porodzie. Na takie działanie zezwoliły federalne Centers for Medicare & Medicaid Services (CMS), zatwierdzając 1115 poprawkę. Przedłużenie świadczeń poporodowych Medicaid do 12 miesięcy wzmocni ciągłość opieki w celu poprawy wyników zdrowotnych młodych matek w Illinois. Celem administracji jest zmniejszenie wskaźnika zachorowalności i śmiertelności matek, w tym znaczących różnic zdrowotnych dla czarnych kobiet w okresie poporodowym.

REKLAMA

„Każda matka w Illinois zasługuje na dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej po urodzeniu dziecka, niezależnie od poziomu dochodów” – powiedział gubernator J.B. Pritzker. „Jestem dumny, że mogę ogłosić, iż Illinois jest pierwszym stanem w kraju, który oferuje matkom 12 miesięcy opieki poporodowej w ramach Medicaid. To rozszerzenie zasięgu opieki zdrowotnej przyczyni się do dalszej pracy mojej administracji w celu zmniejszenia różnic zdrowotnych w społecznościach w całym stanie i poprawy wyników zdrowia macierzyńskiego dla kobiet ciemnoskórych.”

Z komunikatu prasowego gubernatora wynika, że kobiety z dochodami na poziomie do 208 proc. federalnego poziomu ubóstwa będą miały ciągłą kwalifikację Medicaid przez 12 miesięcy po porodzie, co znacznie zwiększa zasięg od standardowej 60-dniowej ochrony po porodzie.

„Ten wzmocniony okres opieki dla matek w Illinois jest niezbędny dla nich, ich dzieci i rodzin, i jest krytyczny dla zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności matek oraz alarmujących różnic w wynikach zdrowotnych pomiędzy kobietami czarnymi, a wszystkimi kobietami objętymi Medicaid w całym stanie” – powiedziała Theresa Eagleson, dyrektor Departamentu Opieki Zdrowotnej i Usług Rodzinnych Illinois. „Dziękujemy naszym partnerom federalnym za uznanie tej wielkiej potrzeby i zatwierdzenie długoletniej prośby Illinois. Dziękujemy również naszym partnerom w środowisku adwokackim i legislacyjnym, którzy wspierali opiekę zdrowotną kobiet razem z nami. Zdrowe mamy równają się zdrowym dzieciom i rodzinom, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za tę aprobatę.”

„Wiemy, że znaczna część zgonów związanych z ciążą jest możliwa do uniknięcia, a w 2021 roku matki absolutnie nie powinny umierać z przyczyn możliwych do uniknięcia po urodzeniu dziecka” – powiedziała senator stanowa Cristina Castro (D-Elgin). „Rozszerzenie świadczeń Medicaid dla matek przez 12 miesięcy po porodzie jest kluczowym krokiem w kierunku zmniejszenia ich zachorowalności i śmiertelności”.

Raport o zachorowalności i śmiertelności matek w Illinois z października 2018 r., opracowany przez Departament Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH), zalecił rozszerzenie ciągłego pokrycia dla kobiet przez 12 miesięcy po porodzie. W raporcie stwierdzono, że kobiety rasy Non-Hispanic Black są sześciokrotnie bardziej narażone na śmierć z powodu stanu związanego z ciążą niż kobiety rasy Non-Hispanic White. IDPH stwierdził również, że słaba ciągłość opieki i brak koordynacji opieki są czynnikami przyczyniającymi się do śmierci w 93 proc. możliwych do zapobieżenia zgonów związanych z ciążą w późnym okresie poporodowym (61-364 dni po porodzie).

REKLAMA

2126312003 views

REKLAMA

REKLAMA

2126312020 views

REKLAMA

REKLAMA

2128108340 views

REKLAMA

2126312030 views

REKLAMA

2126312034 views

REKLAMA

2126312038 views