REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPedro Martinez nowym szefem CPS

Pedro Martinez nowym szefem CPS

-

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot w środę mianowała nowego szefa szkolnictwa publicznego. Został nim Pedro Martinez, meksykański imigrant, absolwent CPS i chicagowskich uczelni, i jednocześnie pierwszy Latynos na tym stanowisku.

Burmistrz Lori Lightfoot i szef CPS Pedro Martinez fot. Chicago Mayor’s Office/Facebook

Wybór Martineza na szefa kuratorium chicagowskiej oświaty publicznej (Chicago Public Schools, CPS) burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiła w środę 15 września przed gmachem liceum Benito Juarez Community Academy w dzielnicy Pilsen, gdzie uczęszczał Martinez.

REKLAMA

Pochodzący z rodziny imigranckiej 51-letni Pedro Martinez, były szef szkolnictwa w San Antonio w Teksasie, będzie zarządzał trzecim największym okręgiem szkolnym w kraju. Został wybrany po ogólnokrajowych poszukiwaniach.

Urodzony w Meksyku Martinez objął stanowisko szefa CPS, które sprawował tymczasowo Jose Torres, po tym jak złożyła rezygnację Janice Jackson.

Martinez wychował się w Chicago w rodzinie meksykańskich imigrantów. Był najstarszym spośród 12 rodzeństwa i uczęszczał do liceum Benito Juarez w dzielnicy Pilsen. Jako pierwszy w rodzinie poszedł na studia. Ukończył University of Illinois at Chicago (licencjat) oraz DePaul University (magisterium) ze specjalizacją w księgowości oraz administracji biznesu. W latach 2003-2009 pełnił funkcję dyrektora finansowego CPS. W ostatnim czasie, jako szef szkolnictwa w San Antonio, wywalczył obowiązek noszenia masek w szkołach wbrew rozporządzeniu gubernatora Grega Abbotta.

Przed nowym szefem chicagowskiego szkolnictwa stoi niełatwe zadanie. Okręg szkolny, któremu przewodniczył w San Antonio pod względem liczebności stanowi tylko ułamek okręgu chicagowskiego, obejmującego około 350 tys. uczniów. Po półtorarocznej przerwie chicagowscy uczniowie wrócili fizycznie do szkół, podczas gdy w Chicago w dalszym ciągu notuje się około 430 zakażeń koronawirusem dziennie. Związek Zawodowy Nauczycieli (Chicago Teachers Union, CTU) toczy nieustanną walkę z CPS, w ostatnim czasie domagając się lepszej ochrony nauczycieli i uczniów przed COVID-19.

Martinez zapowiedział pracę nad rozwiązaniem palących problemów CPS oraz zjednoczenie dystryktu, w którym powstały wewnętrzne podziały. Wśród uczniów CPS przeważają Latynosi, Afroamerykanie i osoby z uboższych rodzin.

(jm)

REKLAMA

2118740482 views

REKLAMA

REKLAMA

2118740585 views

REKLAMA

REKLAMA

2120536941 views

REKLAMA

2118740661 views

REKLAMA

2118740723 views

REKLAMA

2118740781 views