REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pedofil znaleziony w ukrytym pokoju

Pedofil znaleziony w ukrytym pokoju

-

Shawn T. Lipsey fot.Kendall County Sheriff’s Office
Shawn T. Lipsey fot.Kendall County Sheriff’s Office

Shawn T. Lipsey – pedofil poszukiwany listem gończym, został znaleziony w swoim domu, gdzie ukrywał się w specjalnie zbudowanym sekretnym pomieszczeniu. W czwartek usłyszał wyrok 53 lat więzienia.

Sąd uznał mężczyznę winnym wielokrotnego molestowania seksualnego i napaści seksualnej na dziecko już w listoadzie ub. roku. Do aktów molestowania dochodziło przez dłuższy czas i zakończyły się w 2010 r.; Lipsey molestował dziewczynkę, która jest jego krewną.

Podczas  rozprawy sądowej, która odbyła się 13 stycznia miał zostać ogłoszony wyrok. Lipsey, który został zwolniony za kaucją i był objęty elektronicznym monitoringiem, zdjął z nogi bransoletkę z urządzeniem lokalizującym i zdołał uciec z budynku sądu.

Poszukiwania trwały dwa miesięce. Policja wielokrotnie odwiedzała dom Lipseya w Newark, w powiecie Kendall oraz przesłuchiwała jego żonę Raissę, która twierdziła, że nie wie, gdzie znajduje się poszukiwany. 10 marca podczas przeszukania domu policja odnalazła specjalnie skonstruowany ukryty pokój, w którym przebywał poszukiwany 40-latek.

Shawn T. Lipsey został aresztowany i postawiony przed sądem. Został skazany na 53 lata więzienia, z czego musi odsiedzieć 85 proc. długości kary, czyli 43 lata. Sędzia Timothy McCann podkreślił wyjątkową ohydę czynu skazanego oraz rozmiar szkód jakich doznała jego ofiara.

Żona pedofila – Raissa Jarosz-Lipsey odpowie za ukrywanie zbiega i składanie fałszywych zeznań.

(gd)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks