REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPaul Vallas z poparciem „Dziennika Związkowego” i koalicji polonijnych organizacji! Głosujmy!

Paul Vallas z poparciem „Dziennika Związkowego” i koalicji polonijnych organizacji! Głosujmy!

-

„Dziennik Związkowy” uważnie przeanalizował życiorysy obu kandydatów na urząd burmistrza Chicago, ich kwalifikacje, doświadczenie, dokonania na niwie społecznej oraz programy wyborcze i na tej podstawie zdecydował udzielić swojego oficjalnego poparcia Paulowi Vallasowi.

Paul Vallas spotkał się z Polonią w siedzibie ZNP/PNA fot. Ewa Malcher

Naszym zdaniem, Paul Vallas posiada doświadczenie i kwalifikacje niezbędne w trudnym dziele sprawowania urzędu burmistrza Chicago. Jego program powstrzymania przestępczości i naprawy tego, co wadliwe w Chicago, a także plany rozwoju w różnych dziedzinach życia bez podwyżek podatków, dają nadzieję na lepszą przyszłość dla Wietrznego Miasta i jego mieszkańców.

REKLAMA

Dlatego Paul Vallas zasługuje na oficjalne poparcie „Dziennika Związkowego” w wyborach na burmistrza Chicago.

Na spotkaniu z polonijną społecznością 22 marca, w chicagowskiej siedzibie Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance, PNA), Paulowi Vallasowi oficjalnego poparcia udzielili liderzy kilkunastu polonijnych organizacji z Frankiem Spulą na czele, wydawcą naszej gazety, prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego. Dodatkowo, Wydział stanowy KPA na swoim posiedzeniu 27 marca wydał specjalną rezolucję, w której pochwalił kwalifikacje Paula Vallasa i jego program naprawy bolączek miasta.

Ostatnia szansa na oddanie naszych głosów to dzień wyborów – wtorek, 4 kwietnia. Tylko w tym dniu można zagłosować przy pomocy papierowej karty w rejonowej placówce (precinct), przydzielonej przez władze wyborcze. We wczesnych (przedterminowych) wyborach głosujemy w dowolnych placówkach na elektronicznym ekranie dotykowym, które będą czynne również w dniu wyborów.

W sobotę wiec Paula Vallasa w Copernicus Center

Wiec poparcia dla Paula Vallasa, kandydata w wyborach na burmistrza, odbędzie się w sobotę w Centrum Kopernikowskim na północnym zachodzie Chicago. Wstęp wolny.
Sztab wyborczy Paula Vallasa zaprasza całą Polonię na wiec, który odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia w godzinach 10.30-11.30 am w Copernicus Center przy 5216 W. Lawrence Ave. w Chicago. Wstęp bezpłatny. Organizatorzy zapowiadają atrakcje i występy na żywo.
Na wydarzenie zapraszają m.in. Kongres Polonii Amerykańskiej wydział na stan Illinois oraz Fundacja Kopernikowska. Obie organizacje należą do polonijnej koalicji, która niedawno udzieliła Vallasowi oficjalnego poparcia w wyborach na burmistrza Chicago. (jm)

Wszytkie informacje w języku polskim potrzebne polskiemu wyborcy można znaleźć na stronie: www.chicagowybory.com lub chicagoelections.org (wybierz opcję: Polski).

Pamiętajmy, że czynne prawo wyborcze to przywilej każdego obywatela USA, pozwalający na aktywne uczestnictwo w dziejowych procesach demokracji.

Kto nie głosuje, dobrowolnie rezygnuje z udziału w budowaniu społeczeństwa i decydowaniu o jego przyszłości. Jeśli nie głosujesz, to nie masz prawa narzekać na wyniki głosowania i rządzących.

Redakcja „Dziennika Związkowego”

REKLAMA

2095791986 views

REKLAMA

REKLAMA

2095792220 views

REKLAMA

2097588617 views

REKLAMA

2095792370 views

REKLAMA

2095792471 views

REKLAMA

2095792582 views