REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Patrole z psami na O’Hare i Midway

Patrole z psami na O’Hare i Midway

-

fot.Christian Bruna/EPA
fot.Christian Bruna/EPA

Specjalnie tresowane psy regularnie towarzyszą policyjnym patrolom na obu chicagowskich lotniskach. Ten rodzaj kontroli będzie częściej stosowany, by przyspieszyć odprawę pasażerów.

REKLAMA

Dyrektor Transportation Security Administration (TSA) Peter Neffenger podczas przesłuchań przed senackim komitetem bezpieczeństwa kraju przyznał, że kolejki pasażerów czekających w kolejkach do kontroli uległy wyraźnemu skróceniu, gdy TSA zwiększyła liczbę zatrudnionych.

Zapowiedział, że wzrośnie liczba patroli z psami, które mają za zadanie wyczuć w powietrzu zapach materiałów wybuchowych. Pasażerowie sprawdzeni przez wyszkolone w Auburn University czworonogi będą kierowani do ekspresowej kolejki.

Neffenger przyznał też, że TSA rozważa instalację automatycznych bramek na lotniskach, które mają usprawnić i przyspieszyć odprawę w najruchliwszych portach lotniczych. Technologia ta z powodzeniem jest stosowana na lotnisku Heathrow w Londynie. Automatyczne bramki, które przyspieszają odprawę pasażerów o 30 proc., znajdują się na lotnisku w Atlancie w ramach programu pilotażowego. Jeśli się sprawdzą, wówczas zostaną wprowadzone na O’Hare, Midway i kilkunastu innych terminalach lotniczych na terenie całego kraju. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks