REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pat Quinn, w bluzie syna polskich imigrantόw, spłacił dług

Pat Quinn, w bluzie syna polskich imigrantόw, spłacił dług

-

– To nie było łatwe;  całe życie byłem fanem Bears i nigdy nie miałem na sobie koszulki Packers – w ten sposόb gubernator Illinois Pat Quinn skomentował konieczność wywiązania się z drugiej części przegranego zakładu z gubernatorem Wisconsin. Gdy w styczniu tego roku zespoły Chicago Bears i Green Bay Packers miały stanąć do rywalizacji o to, ktόra z nich zagra o Super Bowl, Pat Quinn założył się ze Scottem Walkerem (gubernator Wisconsin) o wynik tego spotkania. Wygrał zespόł z pόłnocnego Wisconsin… i gubernator Walker.

 

REKLAMA

Pat Quinn w związku z przegraną musiał wywiesić przed swym biurę flagę Packers, z czego wywiązał się zaraz po meczu. Druga część zakładu miała polegać na podrόży do Wisconsin, nałożeniu bluzy Green Bay Packers oraz przekazaniu lokalnego jedzenia z Illinois jednemu ze sklepόw w Wisconsin. Początkowo gubernator Quinn miał uczynić to jeszcze w marcu, ale kryzys polityczny jaki wystąpił u pόłnocnych sąsiadόw w związku z ograniczeniem możliwości związkόw zawodowych, spowodował że tę część zakładu odłożono w czasie. Na początku lata gubernator Walker jednak upomniał się o spłacenie długu do końca.

Wybόr padł  na sklepik Shalom Center Food Pantry w leżącej tuż przy granicy z Illinois, Kenoshy. To właśnie tam Pat Quinn we wtorek przyjechał z żywnością ufundowaną przez firmy wywodzące się z Illinois; jak na przykład Walgreens, czy Kraft Food. Na sobie miał bluzę z numerem 75. i nazwiskiem Bulaga na plecach. W takiej właśnie występuje w barwach Packers zawodnik linii ofensywnej, Bryan Bulaga. To syn polskich imgrantόw, ktόrzy mieszkają na pόłnocnych przedmieściach Chicago. Bryan nie zapomina o polskich korzeniach. Na ramionach, pośrόd licznych tatuaży, znajdują się dwa polskie słowa: duma i siła. W lutym tego roku Bulaga, ktόry do Packers trafił z pierwszej rundy draftu, występował w wyjściowym składzie drużyny z Green Bay, ktόra zdobyła Super Bowl.

Pat Quinn pod bluzą z nazwiskiem Bulagi miał założoną inną, z nazwiskiem ulubionego zawodnika Chicago Bears – Gale’a Sayersa. Jak przyznał, ta właśnie jest bliższa jego sercu. Na koniec dodał, iż ma nadzieję, że w nadchodzącym sezonie Chicago Bears zrewanżują się rywalom z Green Bay. W przesłanym pόźniej oświadczeniu, gubernator Wisconsin, Scott Walker stwierdził, – Nie mogę się już doczekać na kolejny zakład z gubernatorem Quinnem i jego ponowne przybycie tutaj, po tym jak Green Bay Packers obronią tytuł.

DaB

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks